POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama
www.1and1.pl
29022012 Image Banner 300 x 100

Europoseł Janusz Wojciechowski nominowany do prestiżowej nagrody MEP Award 2013


Mateusz Jan Kochanowski Bruksela

 

/03.06.2013/ 25 czerwca tego roku po raz ósmy zostaną przyznane prestiżowe nagrody MEP Awards dla najbardziej pracowitych posłów Parlamentu Europejskiego. Poseł PiS do PE Janusz Wojciechowski został nominowany do tej nagrody za działalność w zakresie ochrony i dobrostanu zwierząt. Pozostałymi nominowanymi są Carl Schlyter (Zieloni) oraz Gerben-Jan Gerbrandy (ALDE).

 

To już druga tego rodzaju nominacja dla Posła Janusza Wojciechowskiego w jego pracy w PE. W ubiegłej kadencji, w roku 2008, został nominowany za działalność na rzecz rolnictwa.

 

W głosowaniach uczestniczą wyłącznie posłowie do PE. Kryształowe statuetki w kształcie gwiazdy przyznawane są od 2005 roku, a zwycięzców poznamy 25 czerwca podczas brukselskiej gali wręczenia nagród. Konkurs organizowany jest przez The Parliament Magazine, dwutygodnik zajmujący się działalnością Unii Europejskiej. Kandydatów na najlepszych posłów Parlamentu Europejskiego zgłaszają europejskie organizacje, stowarzyszenia oraz instytucje obserwujące prace Parlamentu.

 

"Jestem zaszczycony nominacją zwłaszcza, że dotyczy ona tak ważnej dziedziny w Parlamencie Europejskim, jaką jest ochrona zwierząt. Cieszę się również z tego, że w Parlamencie Europejskim obserwuję proces pozytywnych zmian w podejściu do zagadnień ochrony i dobrostanu zwierząt, które są kulturowym i cywilizacyjnym wyzwaniem XXI wieku." - powiedział Janusz Wojciechowski