Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Der Spiegel: PiS nie jest partią prostacko antyeuropejską

/30.05.2019/ Prawo i Sprawiedliwość odniosło sukces w wyborach do PE dzięki „finezyjnemu podejściu” do Europy różniącemu się od „prostackiej polityki sprzeciwu” Wildersa czy Salviniego – pisze "Der Spiegel".
Autor komentarza Jan Puhl pisze o „tryumfie” polskich konserwatystów. „Zwycięstwo należy do Jarosława Kaczyńskiego” – czytamy w internetowym wydaniu tygodnika "Der Spiegel". 
Jarosław Kaczyński kieruje rządem z zaplecza,  nie posiadając żadnego oficjalnego stanowiska państwowego. I to właśnie on ustalił europejską politykę swojej partii – „europejską, ale bez uciążliwych problemów UE” – zaznacza Puhl.
„Za rządów PiS Polska znajduje się w permanentnym sporze z Brukselą. Jako pierwszy kraj doprowadziła do wdrożenia przeciwko sobie postępowania na podstawie art. 7. Może nawet stracić prawo głosu w unijnych gremiach, gdyż PiS podporządkował sobie wymiar sprawiedliwości włącznie z Trybunałem Konstytucyjnym” – czytamy w „Spieglu”.
Polska – trudny partner
Puhl dodaje, że Polska uważana jest za trudnego partnera, który broni narodowych interesów, sprzeciwia się (przyjęciu) imigrantów, a równocześnie korzysta jak żaden inny kraj z europejskiej solidarności w formie subwencji.

W ten sposób PiS zaistniało w kampanii wyborczej „nie jako przeciwnik UE, lecz jako bojownik w ramach UE” zgodnie z dewizą -  „Jesteśmy w środku, ale nie na wszystko się godzimy”.
Puhl przypomina słowa Kaczyńskiego, że będąc u władzy PiS nie pozwoli na realizację projektów, które stanowią zagrożenie dla Polski. „Chodzi o małżeństwa jednopłciowe oraz imigrację” – tłumaczy dziennikarz „Spiegla”. Zwraca też uwagę na postulat  zrównania poziomu życia Polaków z Zachodem.
Bez nienawiści do UE
„To nie jest przesłanie nienawiści do UE, lecz właściwie całkiem ambitny projekt. PiS wykorzystał sprytnie poczucie dyskryminacji odczuwane przez wielu mieszkańców Europy Wschodniej – niezadowolenia wywołanego poczuciem, że ciągle jeszcze nie są oni traktowani poważnie, że pomimo trwającej od dziesięcioleci pogoni za Zachodem nie cieszą się należytym uznaniem” – czytamy w „Spieglu”.
PiS trzyma się z daleka od nowej europejskiej prawicy. Prawdopodobnie jest to wynik przemyśleń Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość zrozumiało, że prowokacyjna antyeuropejskość w stylu Geerta Wildersa czy Matteo Salviniego nie spotka się z poparciem polskich wyborców – pisze w konkluzji Jan Puhl.  

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Do sprzedania unikatowy obraz autorstwa m.Kowalsky, wykonany w jednym egzemplarzu i posiadający certyfikat. "Dom z chimerami" jest najprawdopodobniej unikatem w skali kraju. Obraz w ramie "postarzane złoto".

Zainteresowani proszeni o kontakt majlowy: kontaktmk@interia.pl


więcej info:

Obraz pt. Dom z chimerami

Wykonanie: mKowalsky

Data wykonania: 2019 rok.

Obraz jest wykonany: tusz, ołówek, farba akrylowa

Wymiary: szerokość 26,98 cm, wysokość 20,30 cm

Obraz pokazuje Dom z chimerami lub Dom Horodeckiego to budynek wzniesiony w latach 1901-1902 w Kijowie. Powstał według projektu Władysława Horodeckiego, polskiego architekta porównywanego z Gaudim..

Obraz wykonany jest tylko w jednym egzemplarzu i posiada dokument poświadczający jej autentyczność.

SPRZEDAM

reklama