Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Oficjalne otwarcie działalności niemieckiej  firmy XEOS Sp. z o.o. w Środzie Śląskiej

W Środzie Śląskiej nastąpiło dziś oficjalne otwarcie XEOS Sp. z o.o. - centrum serwisowania najnowocześniejszych silników GE dla Lufthansy i innych linii i przedsiębiorstw transportu lotniczego. Lufthansa Technik i GE Aviation zainwestowały w dolnośląski zakład prawie 250 mln euro. XEOS będzie zatrudniał 600 pracowników. Zakład będzie się zaliczał do potentatów  branży mechaniki lotniczej nie tylko na Dolnym Śląsku. W uroczystości otwarcia obok prominentnych przedstawicieli obu koncernów i władz regionu, wziął udział również Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce, Rolf Nikel.
reklama
Zakłady powstające na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej będą ważnym elementem w budowie Doliny Lotniczej na Dolnym Śląsku. Do Środy Śląskiej trafią do przeglądu i naprawy największe i najnowocześniejsze na świecie silniki produkcji GE Aviation używane w samolotach Lufthansy i innych pasażerskich linii lotniczych. Wprawdzie otwarcie tych zakładów przewidywano jest na wiosnę 2019, lecz udało się to zrobić dopiero teraz.


Źródło: Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, Gazeta Wrocławska.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.