Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Kłopoty niemieckiego europosła Elamara Broka

/01.02.2019/Uchodzący za szarą eminencję CDU eurodeputowany, który zasłynął z ostrej krytyki Polski sam ma poważne kłopoty. Elmar Brok ostatnio zaatakował Polskę i wygrażał, iż Polacy nie znaleźli by się dziś w Unii Europejskiej.
Jednak on sam uchodzący za pewniaka, którego dzięki wpływom zawsze partia wystawiała go na  listy wyborcze do PE – popadł w tarapaty. Portal internetowy "Politico" z siedzibą w Brukseli zarzuca politykowi CDU, że dodatkowo pobrał prawie 18 000 euro. Elmar Brok twierdził, że nie był zaangażowany w rozliczenia.
Czy wpływowy i ustosunkowany eurodeputowany Elmar Brok (CDU), który przewodniczył prestiżowej Komisji Spraw Zagranicznych w Parlamencie Europejskim od 13 lat, ma kłopoty z prawidłowym rozliczeniem grup odwiedzających w Brukseli, dodając prawie 18 000 euro do rachunku? Taki zarzut postawił portal internetowy "Politico". Jeden ze współautorów tekstu, Maxime Schlee, pracował nawet jako stażysta w biurze Broka od stycznia do czerwca 2017 r. Jednak "Politico" podkreśla, że   Schlee nie był "oryginalnym źródłem" informacji zawartych w artykule. Według "Politico" Brok zażądał od
reklama

odwiedzających grup ze swojego okręgu wyborczego w latach 2016 i 2017, kwot pieniędzy. Każdy musiał zapłacić  150 euro na transport, zakwaterowanie, wyżywienie i specjalne wycieczki. Okres wizyty to dwie noce. Pieniądze zostały zebrane przez personel CDU, a następnie przeniesione na konto w Belgii. Jednocześnie jednak Parlament Europejski ponosi również koszty grup odwiedzających - przynajmniej częściowo. Jednak według Politico Brok otrzymał zarówno dotacje z Parlamentu Europejskiego, jak i wydatki gości z okręgu wyborczego. Obecne dokumenty, które obejmują cztery wyjazdy, wykazały, że "w każdym przypadku suma, jaką otrzymał biuro Broka od Parlamentu w ramach dotacji i wkład 150 EUR była znacznie wyższa niż koszt podróży”. O sprawie napisał niemiecki dziennik Die Welt.Źródło: www.welt.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.