Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Truss zastąpiła Borisa Johnsona na początku września, który zrezygnował  pod naciskiem własnej partii.  Truss walczy o swoje polityczne przetrwanie w urzędzie od połowy września, po tym, jak wywołała fiasko na rynkach finansowych swoimi planami obniżenia podatków. W międzyczasie zdymisjonowała swojego ministra finansów , a minister spraw wewnętrznych podał się do dymisji w środę.

Według  instytutu YouGov Truss jest najbardziej niepopularnym szefem rządu od początku badań.


Po zaledwie 45 dniach – premier Wielkiej Brytanii Liz Truss rezygnuje

20.10.2022)Premier Wielkiej Brytanii Liz Truss rezygnuje, a funt brytyjski umocnił się po ogłoszeniu. Kurs wzrósł o prawie jeden procent w stosunku do dolara. Brytyjska giełda również zyskała około jednego procenta. Truss zapowiedziała to w krótkim oświadczeniu w Londynie w czwartek. Pozostanie na stanowisku do czasu wyznaczenia następcy, powiedział Truss. Giełda w Wielkiej Brytanii wzrosła po ogłoszeniu Truss. Brytyjska premier Liz Truss ogłosiła swoją rezygnację po zaledwie około sześciu tygodniach urzędowania. Pozostanie na stanowisku do czasu mianowania następcy. W sumie Truss sprawuje urząd od 45 dni i jest na dobrej drodze, aby zostać najkrótszym premierem kraju od 1834 roku.

POLITYKA

reklama
reklama