Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Nowo mianowany ambasador Polski w Niemczech na swojej stronie na Facebooku napisał, że dziękuje Panu Ministrowi Spraw Zagranicznych RP prof. Zbigniew Rau  za przekazanie nominacji Prezydenta RP Andrzej Duda  na Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec i powierzenie mu misji dalszego rozwoju relacji polsko-niemieckich. Dodał, że oba kraje są już od dawna bliskimi partnerami. Wciąż jest jednak dużo miejsca na zacieśnianie współpracy i dialog w wielu dziedzinach.


Dariusz Pawłoś to germanista i dyplomata. Od marca 2022 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

W ostatnich latach pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych m.in. na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej. 

Ponadto w latach 2017-2021 Dariusz Pawłoś był rzecznikiem prasowym polskiej ambasady w Berlinie. Wcześniej - w latach 2008-2017 - pełnił funkcję przewodniczącego zarządu Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie". 

W latach 90. XX w. był nauczycielem języka niemieckiego w LXXIII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie.

Ma bogate doświadczenie w relacjach polsko-niemeckich, na tym polu jest aktywny od wielu lat.

Pawłoś zastąpi Andrzeja Przyłębskiego, który z końcem stycznia 2022 roku przestał pełnić funkcję ambasadora Polski w Niemczech .
Fot. https://twitter.com/MSZ_RP/status/1585592154465992705/photo/1

Dariusz Pawłoś nowym ambasadorem Polski w Berlinie

(28.10.2022)Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau wręczył Dariuszowi Pawłosiowi nominację na nowego ambasadora Polski w Berlinie.  Dotychczasowy dyrektor zarządzający Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży zostanie Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP w Republice Federalnej Niemiec.  Na Twitterze czytamy na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: „Min. @RauZbigniew wręczył dziś nominację ambasadorską @dpawlos , który zostanie nowym Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP w Republice Federalnej Niemiec”.

POLITYKA

reklama
reklama