Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Szef BND przyznał, że obrona Ukrainy przed przeważającymi liczebnie Rosjanami jest w tej chwili jeszcze bardzo skuteczna. „Ale w dłuższej perspektywie jest to trudna konfrontacja, która po stronie Ukraińców będzie udana tylko wtedy, gdy  wsparcie Zachodu będzie naprawdę bardzo trwałe”. „Obecnie jest to raczej wojna pozycyjna, bardzo okrutna, brutalna wojna na wyniszczenie” – ocenił szef BND.

Niemcy zachowują się bardzo zachowawczo, oficjalnie wspierając Kijów, ale nie palą mostów w relacjach z Putinem. Niemiecki wywiad w Rosji cieszy się opinią jednego z najlepszych, gdyż przez lata infiltrując rosyjską gospodarkę i politykę udało im się więcej niż innym.  Warto wspomnieć o ścisłych  powiązaniach gospodarczych za czasów rządów Gerharda Schrödera  i Angeli Merkel- aby zdać sobie sprawę, z możliwości operacyjnych BND w Rosji. Dlatego słowa szefa niemieckich szpiegów nie powinny przejść bez echa.Źródło: https://www.dw.com/pl/szef-niemieckiego-wywiadu-putin-mo%C5%BCe-wys%C5%82a%C4%87-milion-%C5%BCo%C5%82nierzy/a-64782207

Niemiecki wywiad: Putin może wysłać na front nawet milion żołnierzy

(22.02.2023)Rosyjski prezydent nie wykazuje żadnej woli do negocjacji – uważa Bruno Kahl, szef niemieckiego wywiadu zagranicznego BND. Jego zdaniem Putin może zmobilizować nawet milion żołnierzy. Prorządowa niemiecka Deutsche Welle powołuje się na ustalenia wywiadu Niemiec. Na informacje nie od byle kogo, ale od samego szefa BND. Zatem źródło, które ostrzega przed agresją Rosji nie jest byle jakie. Zdaniem szefa niemieckiej BND  putinowska Rosja może wysłać na wojnę jeszcze wielu żołnierzy. „Dalszy potencjał mobilizacyjny Rosji to rezerwuar nawet miliona ludzi, jeśli zostanie to na Kremlu uznane za konieczne” – stwierdził Bruno Kahl.

POLITYKA

reklama
reklama