Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Poniżej fragment o Jelczu wypowiedzi wicepremiera Błaszczaka:

„Podpisałem umowy, które dotyczą nabycia przez Wojsko Polskie nowoczesnego sprzętu, który gwarantuje wzrost potencjału obronnego. Bardzo dziękuję za przygotowanie tych kontraktów. To są kontrakty, które powstawały ostatnio, chociaż część z nich ma formę kontynuacji. Na przykład ciężarówki Jelcz wykorzystywane są już od wielu lat, ale skala tej produkcji wzrasta odpowiadając na potrzeby wojska”.


W dobie wojny na Ukrainie i zagrożenia ze strony putinowskiej Rosji wzmocnienie polskich sił zbrojnych to konieczność. Wicepremier Błaszczak podkreślił, że priorytetem w modernizacji Wojska Polskiego jest oferta polskiego przemysłu zbrojeniowego. Jest to już kolejne zamówienie dla zakładu w Jelczu od polskiego MON. Te zmówienia pozwalają nie tylko na trwanie samej fabryki, ale są ogromną szansą dla rozwoju polskiego przemysłu zbrojeniowego. Dodatkowo w firmie produkującej pojazdy dla polskiej armii znalazło zatrudnienie wielu pracowników, co też nie jest bez znaczenia.Nowoczesne „Jelcze” dla polskiej armii

(08.09.2022)Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to bardzo ważna impreza. Obecny w Kielcach szef MON podpisał kolejne umowy związane z wyposażeniem wojska, m.in. w artyleryjskie wozy rozpoznania dla modułów ogniowych „Rak”, kabiny dowodzenia na potrzeby systemu „Wisła”, pojazdy „Jelcz” i wyposażenie optoelektroniczne. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził dwa kontrakty na dostawy dla wojska pojazdów ciężarowych Jelcz. Wspominane kontrakty obejmują zakup aż 382 Jelczy 442 w latach 2023-2026 oraz 167 Jelczy 662 w latach 2023-2027. Wartość umów to blisko 880 mln złotych.

GOSPODARKA

reklama
reklama