Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Jak pisze w internetowym wydaniu Gazeta Wrocławska pod postem jeden z internautów zareagował komentarzem: "Proszę przekazać Gościom z zagranicy że Polska to nie tylko PiS i jego wyborcy ale znakomita większość Polaków to ludzie otwarci, kulturalni i tolerancyjni".

Na co prezydent odpowiedział: "dokładnie to zrobiłem przepraszając za mało mądre słowa o reparacjach - choć nie przez nas wypowiedziane. Pozdrawiam JS" (pisownia oryginalna)


Prezydent polskiego miasta przeprasza ambasadora Niemiec w temacie reparacji wojennych. Trochę to dziwne, ale żyjemy w tym kraju nie od dziś. Ofiary wojny, ich rodziny, liczna grupa obywateli polskich -czują się po „przeprosinach” Sutryka jeszcze bardziej dziwnie. Czy ktoś wyobraża sobie niemieckiego polityka, prezydenta dużego niemieckiego miasta, który w takiej sytuacji przeprasza polskiego ambasadora? Prezydent Wrocławia zdeklarowany wróg obecnego polskiego rządu zyskał pewnie tą „wrzutką” kilka punktów w polskim piekiełku politycznym, ale czy gierki “polsko-polskie” rozgrywane przy pomocy przedstawicieli obcego państwa i "granie" tak ważnym tematem jak, reparacje, są tego warte? Sutryk pisał „o mało mądrych” słowach, a te jego własne to niby te „mądre”?Źródło: https://gazetawroclawska.pl/prezydent-wroclawia-jacek-sutryk-przeprasza-ambasadora-niemiec-za-malo-madre-slowa-o-reparacjach/ar/c1-16859129


Prezydent Wrocławia staje po stornie Niemiec i przeprasza ambasadora Berlina  „za mało mądre słowa o reparacjach”

(13.09.2022)9 września Jacek Sutryk spotkał się z ambasadorem Niemiec w Polsce Thomasem Baggerem. Jak sam prezydent Wrocławia napisał na Facebooku, przeprosił ambasadora za "mało mądre słowa o reparacjach". Rodzi się pytanie czy prezydent Wrocławia zajmuje się polityką zagraniczną i kolejne z jakiego mandatu przeprasza niemieckiego ambasadora? Jako osoba prywatna, czy urzędnik samorządowy państwa polskiego? 9 września Jacek Sutryk spotkał się z nowym ambasadorem Niemiec w Polsce, Thomasem Baggerem oraz nowym konsulem generalnym we Wrocławiu Martinem Kremerem. "Za nami bardzo owocna rozmowa o współpracy, dobrosąsiedzkich relacjach, praworządności oraz miejscu naszych krajów w jednej, wspólnej Europie. To właśnie projekty na szczeblu samorządowym oraz kontakty międzyludzkie budują prawdziwe więzi. Wojna w Ukrainie oraz pomoc jaką z pełnym zaangażowaniem świadczymy naszym wschodnim sąsiadom tu we Wrocławiu jest i pozostaje wciąż dla nas bardzo ważna" - relacjonował Jacek Sutryk na swoim profilu na Facebooku.


POLITYKA

reklama
reklama