POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
www.1and1.pl
29022012 Image Banner 300 x 100

Merkel otwiera serce na młodych bezrobotnych?


Antonina Baniak


/04.07.2013/ Internetowe wydanie tygodnika Spiegel pisze, że kanclerz Angela Merkel w końcowej fazie kampanii wyborczej w Niemczech otwiera serce przed bezrobotnymi i to z całej Unii Europejskiej. Jak nieco sarkastycznie dodaje spiegel.de trochę optymizmu w sferze socjalnej nigdy nie zaszkodzi, a przecież może pomóc w kampanii pani kanclerz. Zupełnie inną sprawą jest czy to spotkanie na szczycie krajów unii pomoże rozwiązać problemy. Niemiecka opozycja nie pozostawiania żadnych złudzeń i wprost mówi o tym, że to „czyste show” przedwyborcze w wydaniu Merkel.

Demonstracyjnie prezentowała swoje pozycje Merkel po zakończeniu szczytu Unii Europejskiej poświęconemu zwalczaniu bezrobocia wśród młodzieży. Szczyt pochwalił przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz z SPD. Politycy tacy jak Merkel, Schulz, Van Rompuy, José Manuel Barroso i francuski prezydent  François Hollande zgodzili się że problem bezrobocia w UE należy do najtrudniejszych w Europie. Niemiecki tygodnik zauważa, że zrobili to zbyt późno. Bo już 5,5 miliona młodych ludzi poniżej 25 roku życia pozostaje bez pracy.


Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż zgodnie z oskarżeniami niemieckiej opozycji spotkanie na szczycie w tym miejscu i czasie to wcale nie wynik troski o pracę dla młodych, ale przemyślany show pani Merkel. Przedstawiciele opozycji dowodzą, że to nie przypadek, że tuż przed wyborami w Niemczech odbywa się taka pokazowa impreza w Berlinie. Kandydat SPD na kanclerza ubrał to w dosadne słowa i powiedział, że Merkel  uprawia walkę wyborczą na plecach bezrobotnych. Natomiast szef SPD Sigmar Gabriel był jeszcze bardziej ostry i powiedział, że to rodzaj złodziejstwa w wykonaniu pani kanclerz i okradnie z przyszłości młodzieży z UE. Z kolei kandydatka Zielonych Katrin Göring-Eckardt określiła postępowanie Merkel jako pozbawiony zawartości symbol


Banners_cities_468x60_Berlin
Baner_300x250
reklama