Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Rosjanie powołują się, że tamten teren uzyskał jeszcze ZSRR i za jego pieniądze powstały budynki. Rosja tym samym kolejny raz sama potwierdziła, że uważa się za następcę Związku Radzieckiego z całym jego bagażem. Ale działka nigdy nie należała do Rosji, a na to wygląd, że Rosjanie posiadali tam, nie do końca zgodnie  polskim prawem wybudowane budynki. W połowie kwietnia 2022 r.  właściciele teremu - nadleśnictwo wypowiedziało ambasadzie umowę ze skutkiem natychmiastowym w związku z nieuiszczaniem czynszu. Mimo wielokrotnych wezwań ambasada rosyjska nie wydała nieruchomości, dlatego przystąpiono do przejęcia tej nieruchomości. Rosjanie potwornie zdewastowali teren, same budynki.

Rzecznik lasów leśnych na Twitterze pisał: „Straż Leśna wkroczyła dziś na teren ośrodka w Skubiance nad Zegrzem, dzierżawionym od @LPanstwowe przez rosyjską ambasadę. Po wybuchu wojny wypowiedzieliśmy im umowę. Ośrodek jest całkowicie zdewastowany. Rosjanie zniszczyli wszystko, powyrywane są nawet kable ze ścian”. Ponadto  na Twitterze na stronie rzecznika lasów państwowych można zobaczyć na fotografiach gigantyczną skalę zniszczenia, jakiego dopuścili się rosyjscy dyplomaci. Teraz jaszcze ambasada rosyjska wszczyna awanturę z Polską. Widocznie jest to Kremlowi  do czegoś potrzebne? To już nie pierwszy raz, kiedy ambasada rosyjska wywołuje skandale i podsyca niepokoje w  Polsce. Na to wygląda, że rosyjskim dyplomatom w Polsce nie zależy na spokoju i budowaniu dobrych relacji w tak trudnych czasach tylko na ciągłej awanturze. Nasuwa się pytanie czy potrzebna jest nam taka dyplomacja, która zamiast pomagać szkodzi?   
Źródło: Twitter.


Komentarz: Gigantyczna skala zniszczenia, jakiego dopuścili się rosyjscy dyplomaci wydzierżawianego ośrodka. Teraz jaszcze ambasada rosyjska wszczyna awanturę z Polską. Widocznie jest to do czegoś polityce Kremla potrzebne?

(04.11.2022)Ambasada Rosji w Warszawie wszczyna awanturę o wydzierżawiany i zdewastowany ośrodek. Jak informują media Ambasada Rosji złoży do polskiego MSZ protest w sprawie zajęcia ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Skubianka, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego. Taką informację przekazała między innymi rosyjska agencja TASS. Ośrodek dzierżawiony od lat przez ambasadę rosyjską został przejęty przez Lasy Państwowe. Rzecznik prasowy tej instytucji określił ośrodek jako "całkowicie zdewastowany".

"Działka leśna pod ośrodek wypoczynkowy ambasady jest od lat 80. dzierżawiona od polskiego leśnictwa państwowego.
Na tym terenie wybudowano kilka budynków kosztem strony sowieckiej, które uważamy za własność Federacji Rosyjskiej. Strona polska z nieznanych nam przyczyn odmawia zarejestrowania tych obiektów jako własności Federacji Rosyjskiej" - podkreśliła ambasada.

POLITYKA

reklama
reklama