Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
„Handelsblatt”: Macron staje się problemem dla Unii Europejskiej

/12.12.2018/ Francuski prezydent chce wydać miliardy z budżetu państwa, aby ratować swoją skórę. Niemiecka ekonomiczna gazeta„Handelsblatt” dość krytycznie pisze o prezydencie Francji Emanuellu Macronie. Dziennik wręcz zaznaczył, że „Macron w bardzo krótkim czasie z nadziei Francuzów przekształcił się w obiekt nienawiści. W swoim orędziu zapowiedział ustępstwa kosztujące budżet miliardy euro, by przełamać falę ruchu ‘żółtych kamizelek'. Ta zapowiedź budzi niepokój wielu ekonomistów. „Handelsblatt” przypomina, że  nie są to pierwsze ustępstwa francuskiego prezydenta. Gazeta twierdzi, że lecz również  te i poprzednie, nie zadowalają one wszystkich. Spełnienie obietnic politycznych Macrona ratującego spadające w piorunującym tempie jego poparcie kosztem miliardów euro nie wszystkim się podoba. „Handelsblatt” uważa, że problem Macrona staje się teraz problemem dla całej Europy- w domyśle Unii Europejskiej. Niemcy wytykają francuskiej głowie państwa hipokryzję. Poczytny ekonomiczny dziennik wytyka wprost francuskiej głowie państwa, iż  jeszcze niedawno francuski prezydent wygłaszał kazania
reklama

Włochom, a teraz sam będzie robił to samo.  Włochom tak gorliwie zalecał umiar w budżecie, a sam wyda miliardy aby ratować własną skórę. „Handelsblatt” jasno daje do zrozumienia, że taka polityka Macrona może się nie podobać. Nie jest to bynajmniej powód do szyderstw, bo jeżeli faktycznie mu się nie uda, osłabi to front przeciwko populistom w Unii Europejskiej – pisze „Handelsblatt”. Już sam tytuł artykułu opublikowanego na łamach gazety„ Ein Rettungspaket für Macron – „Das ist ein fatales Signal“ - nie pozostawia cienia złudzeń. Niemieccy dziennikarze, i ekonomuuści uważają, że pakiet ratunkowy serwowany przez tonącego w spadkach popularności francuskiego prezydenta – to fatalny sygnał i nie da się tego dłużej ukrywać. Niemiecki dziennik pisał, że te to co zaproponował Emmanuel Macron - niekoniecznie można było się po nim spodziewać.  Został rzucony na kolana i próbował brać na litość słowami „zraniłem was wielu” kierując je do setek tysięcy  Francuzów- manifestacyjnych niechęć do jego rządów. 13 minut rozmowy Macron w poniedziałek wieczorem - to nie tylko historyczny rekord pod względem czasu trwania wypowiedzi prezydenta- pisze Handelsblatt .To powinno być najdroższe 13 minut przestrzega niemiecka ekonomiczna gazeta. Dziennikarze pisali, że Macron  nie tylko przepraszał, ale i rozdał "prezenty" w sumie dziesięć miliardów euro , jeśli nie więcej. Handelsblatt pisze:
"100 euro netto więcej na koniec miesiąca dla odbiorców minimalnego wynagrodzenia  z początku przyszłego roku. Państwo płaci. Nadgodziny mają być zwolnione na koszt państwa z podatków i składek na ubezpieczenie społeczne”. Ale przecież to nie wszystko - co chce sfinansować z budżetu państwa Macron. Ten sam, który za to samo tak bardzo ganił Włochy.... Czyż to nie jest hipokryzja z jego strony, kiedy innych  gani za rozrzutność, ale sam u siebie przysłowiowej „belki w oku nie widzi”?


Źródło: www.handelsblatt.com
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Screen www.handelsblatt.com