Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Dzień Jedności Niemiec w Konsulacie Generalnym na Podwalu (Fotorelacja)

/05.10.2018/ 3 października w niemieckim Konsulacie Generalnym we Wrocławiu odbyło się przyjęcie z okazji Dnia Jedności Niemiec. Bankiet wydawał nowy konsul generalny Hans Jörg Neumann, który dopiero od września br. kieruje placówką w nadodrzańskim mieście. Nie mogło się  naturalnie obyć bez przemówień. Niemiecki dyplomata wyraził podziękowanie licznie przybyłym gościom. Jak sam zauważył - on miał okazję po raz pierwszy wydawać podobne przyjęcie, a mimo to w konsulacie zgromadził się tłum ludzi. Wspomniał również o obecnym stanie relacji polsko -niemieckich. Nie pominął roli "Solidarności" i upadku muru berlińskiego w obaleniu komunizmu w 1989 roku. W imieniu
reklama


wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka zabrała głos jego przedstawicielka. W liście wojewody została uhonorowana  rola Niemiec dla Polski, a także znalazły się słowa pochwały pod adresem byłego kanclerza RFN Helmuta Kohla ijego roli w zjednoczeniu Niemiec i rozmontowaniu żelaznej kurtyny. Na święcie z okazji Dnia Jedności Niemiec pojawiło się wielu gości. Byli to zarówno Polacy, jak i Niemcy. Przybyli licznie lokalni politycy, ale też ludzie ze świata nauki, kultury, a także reprezentujący biznes. I tym razem nie zabrakło dobrze zaopatrzonego bufetu i napojów nie tylko bezalkoholowych. Goście konsula mogli w miłej atmosferze wymieniać ze sobą poglądy i nawiązywać nowe kontakty.
Fotografie - ©Konsulat Niemiec we Wrocławiu
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

fot.©Konsulat Niemiec we Wrocławiu
fot.©Konsulat Niemiec we Wrocławiu
fot.©Konsulat Niemiec we Wrocławiu
fot.©Konsulat Niemiec we Wrocławiu