Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” wspomina w tym kontekście o obecny premierze Saksonii.  FAZ pisał, że nawet Michael Kretschmer,  polityk CDU, który „uporczywie propaguje negocjacje z reżimem moskiewskim” sam doświadczył tego, co znaczy niechęć do ukraińskich  uchodźców - wysłuchując wściekłych okrzyków niemieckich fanów Putina. „Frankfurter Allgemeine Zeitung” radzi, aby czołowi politycy odróżniali działania przestępców i ofiar. Gazeta pisze, że politycy powinni powstrzymać się od używania określeń typu „turystyka społeczna” w odniesieniu do uchodźców ze zniszczonej wojną i terrorem Ukrainy.

Przypomnijmy, że nie tak dawno demonstrujący w Lipsku na prorosyjskiej demonstracji obrażali ukraińskich uchodźców. Wtedy przepełnieni nienawiścią mężczyźni wykrzykiwali w kierunku ukraińskich uchodźców wojennych takie obraźliwe okrzyk jak: „Naziści wychodzą!”, „Wy świnie, odpier***** się” i


Czytaj także:

O Ukraińcach w Lipsku w czasie prorosyjskiej demonstracji:  „Naziści wychodzą!”, „Wy świnie, odpier***** się” i „Żyjecie na nasz koszt!”„Żyjecie na nasz koszt!”. A pozostali uczestnicy tylko stali obok i się uśmiechali. Jak widać problem z agresją wobec uchodźców z Ukrainy w Niemczech wschodnich wcale nie znika, a nawet się nie zmniejsza. Nie ma co urywać, że nie chodzi tutaj o skrajną prawicę, tradycyjnie obciążaną za ataki wobec obcych. Problem, jest dużo bardziej złożony i daleko wybiegający poza to środowisko.


http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/anschlag-auf-fluechtlingsheim-saat-des-hasses-18401587.html


Frankfurter Allgemeine Zeitung: Nienawiść wobec ukraińskich uchodźców na wschodzie Niemiec

(21.10.2022)Na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung”  czytamy między innymi, że nienawiść, z jaką spotykają się ukraińscy uchodźcy na demonstracjach w NRD, można było zobaczyć i usłyszeć na nagraniu sprzed kilku dni. Podczas wiecu w Lipsku przeciwko sankcjom rządu federalnego na Rosję, ukraińscy kontrdemonstranci byli słownie obrażani i nękani przez niemieckich uczestników. Jak na ironię, przejęli rosyjską propagandę od „nazistów”, którzy teraz „żyją na nasz koszt” w Niemczech. Według FAZ nie dziwi już fakt, że w Meklemburgii-Pomorzu Przednim doszło do podpalenia mieszkań dla ukraińskich uchodźców po raz pierwszy od ataku wojsk Putina na sąsiedni kraj. Niemiecka gazeta pisze, że zdjęcia płonącego domu przywołują wspomnienia morderczych podpaleń rodzin tureckich imigrantów w Mölln i Solingen oraz zamieszek przypominających pogromy w Rostocku-Lichtenhagen w latach 90.

POLITYKA

reklama
reklama
Ogłoszenie społeczne