POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
Finalna_wyprzedaz_b2bBanner 120 x 600
reklama
reklama
reklama
Burza po słowach  Gowina nt. zarodków z Polski wykorzystywanych do eksperymentów w Niemczech

/22.04.2013/ Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin ogłosi, że niemieccy naukowcy "importują" embriony z innych krajów, w tym Polski, by dokonywać na nich eksperymentów. Na to odpowiedział rzecznik rządu Paweł Graś, iż jeśli minister sprawiedliwości Jarosław Gowin wie o prowadzonych w Niemczech eksperymentach na pochodzących m.in. z Polski embrionach, powinien zawiadomić prokuraturę. Paweł Graś oznajmił, że sam nie ma wiedzy na ten temat.
Wokół wypowiedzi Gowina na temat handlu embrionami z Niemcami wybuchł skandal. Ale tym razem oberwało się nie Niemcom lecz samemu ministrowi sprawiedliwości. Nie milkną komentarze i głosy oburzenia na sprawcę zamieszania.


Jak podało Radio Zet sam Gowin odnosząc się do tego, że powinien zawiadomić prokuraturę powiedział, że tego nie uczyni. Ponieważ proceder nie jest nielegalny. Ponadto nie wskazywał na żadne konkretne przykłady gdzie to Niemcy nabywaliby od Polski embriony. Broniąc się przed zarzutami stwierdził, iż o procederze wywozu polskich embrionów poinformowali go sami lekarze. Jednak nie padły żadne konkretne niemieckie kliniki czy ośrodki, które nabywałyby embriony z Polski. W Niemczech nie wolno przeprowadzać eksperymentów naukowych na embrionach, ale na embrionach niemieckich. Natomiast naukowcy niemieccy »pozyskują« embriony z innych krajów, prawdopodobnie także z Polski i na nich to właśnie przeprowadzają eksperymenty. 
120213 Windows8_Banner_120x600_PL Image Banner 120 x 600
009 travel
reklama