Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

W październiku Bramę Pravčicką można zwiedzać codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.  Czynna jest również restauracja mieszcząca się w romantycznym pałacyku Sokole Gniazdo. Opłata za wstęp do pałacyku wynosi 95 CZK dla dorosłych i 30 CZK dla dzieci i emerytów.

Płatny parking znajduje się w Hřensku. Transport publiczny dojeżdża do przystanku Pravčická brána - Tři prameny (linia 438 i 434 Děčín - Hřensko - Mezní Louka). Niektóre połączenia prowadzą aż do/z miejscowości Vysoka Lípa.


Aktualne informacje o sytuacji w Czeskiej Szwajcarii są dostępne na stronie www.ceskesvycarsko.czŹródło: CzechTourism


Fot.CzechTourism Zdenek Patzelt

Brama Pravčická w Czeskiej Szwajcarii otwarta po pożarze

(05.10.2022)Dwa miesiące po wielkim pożarze w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria, w sobotę 1 października Brama Pravčická została ponownie otwarta dla turystów. Brama Pravčicka, największy most skalny w Europie, jest symbolem Czeskiej Szwajcarii. Jej wysokość wynosi 16 m, szerokość niemal 27 m. Obecnie dostęp do mostu jest możliwy tylko z oddalonej o 3 km miejscowości Hřensko. Według władz Parku Narodowego trasa jest bezpieczna. Wszystkie punkty widokowe wokół Bramy Pravčickiej są dostępne dla turystów.

TURYSTYKA

reklama
reklama

CZYTAJ TAKŻE:

Rynek w Głuchołazach