Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Kooperacja sąsiedzka to pole do współpracy czy konfliktu? ( fotorelacja)
/15.04.2019/W Warszawie w dniach 11-12 kwietnia odbyła się konferencja pt. Neighborhood relations as a field of cooperation or conlikt. Miejscem wykładów była budynek Starej Biblioteki na Uniwersytecie Warszawskim. Naukowcy z Polski, Niemiec, ale nie tylko, prowadzili dyskusje o relacjach krajów Unii Europejskiej z jej najbliższym otoczeniem. W drugim dniu konferencji była mowa o relacjach polsko -niemieckich. O tym co dzieli i łączy Polskę i Niemcy w obszarze polityki unijnej. Było sporo o kwestiach polityki energetycznej, która w obecnych czasach jest szczególnie kontrowersyjnym tematem. Nie tylko Gazociąg Północny dzieli Polskę i Niemcy w podejściu do unijnej polityki bezpieczeństwa energetycznego. Berlin jak wiadomo ściśle współpracuje z Rosją Putina w kwestiach energetycznych. Ta współpraca jeszcze się zacieśnia mimo obowiązujących sankcji wobec Rosji. Wypowiadali się również uczestnicy spoza UE, z takich krajów jak np. Gruzja czy Armenia. Ich spojrzenie na Unię i na politykę UE wobec wschodu rzucało nowe światło. Sama Unia jest pogrążona w głębokim wewnętrznym kryzysie i obecnie jest zbyt  słaba, i nie przygotowana na  kolejne rozszerzenia o kraje ze wschodu.reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Krzysztof Tokarz
„Renn Breslau miasto
złota i miłości“
Bonito.pl