Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(02.12.2021)Niemiecka bulwarówka Bild popiera przyznanie Złotej Piłki Messiemu i pomniejsza zasługi Lewandowskiego. Nie milkną echa po rozdaniu, najważniejszej nagrody w świecie piłkarskim, za jaką się uważa Złotą Piłkę. Pomimo znaczniej mniej strzelonych goli, to nie Lewandowski, lecz Leo Messi otrzymał to jakże prestiżowe trofeum. Niemiecki Bild uważa, że to jak najbardziej słuszna decyzja. Nieważne, że Lewandowski nawet w Bundeslidze pobił rekord i został strzelcem, jakich w Niemczech nie było wielu. Faktem jest i to, że po upublicznieniu wyniku głosowania,  u naszego zachodniego sąsiada były też głosu niezadowolenia z decyzji jury. Niektórzy nawet byli urażeni faktem, że napastnik Bayernu Robert Lewandowski nie został uhonorowany.

Według „Bilda” Złota Piłka  - nie dla Roberta Lewandowskiego

echa przyznania Złotej Piłki, niemiecki Bild za Messim, przeciwko Lewandowskiemu

SPOŁECZEŃSTWO - ZŁOTA PIŁKA

Ale do tej grupy nie dziennikarz Bilda, który wprawdzie przyznaje, że sam miał wrażenie, że Messi może przegapić cały sezon i nadal wygrać nagrodę- le to i tak Argentyńczyk powinien dostać Złotą Piłke. Bild pisze, że Lewandowski był lepszym strzelcem, ale z reprezentacją Polski „ugrał” znacznie mniej, niż Messi z reprezentacją Argentyny. No i nie tylko słabe wyniki polskiej reprezentacji, według Bilda obciążają napastnika Bayernu Monachium. Rzekomo za całokształt nagroda należało się Messiemu, a nie Robertowi Lewandowskiemu. Tylko dlaczego, na to pytanie nie ma w atrtykule jakieś wyczerpującej odpowiedzi. Bild jedynie pisze, że to wprawdzie problematyczny punkt, ale to trochę jak Oscar za dzieło życia. Więc według niemieckiej bulwarówki “i tutaj: punkt dla Messiego”. Pojawiają się też inne opinie, niż ta z Bilda.
Złota Piłka zaczyna coraz bardziej przypominać konkurs Eurowizji. Tam nie zawsze za talent dostaje się punkty, lecz często inne czynniki, jak polityka, potrzeba chwili itp.,Itd.- graja ważniesza rolę. Złota Piłka w tym roku nie dla Polaka, ale i tak najlepszym strzelcem okazał się Robert Lewandowski. Akurat w tej konkurencji panują jasne i proste reguły. Nie wygrywa ten kto ma „poparcie”, ani ten, kogo jakieś jury preferuje, lecz ten kto jest lepszy na boisku i potrafił więcej, niż kto inny umieścić piłek w siatce.


Źródło:  www.bild.de


reklama
reklama