Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
FAZ: niemieccy odbiorcy gazu zapłacą za Nord Stream 2

/22.06.2018/Koszty podłączenia gazociągu Nord Stream 2 do niemieckiej sieci przesyłowej szacowane są na ponad 3 mld euro. „FAZ” ostrzega, że za inwestycję zapłacą z własnej kieszeni niemieccy odbiorcy gazu. Zieloni protestują.
„Frankfurter Allgemeine Zeitung” powołuje się w piątek (22.06.2018) na dane przekazane przez niemiecki rząd w odpowiedzi na interpelację poselską partii Zieloni.
Z informacji rządu wynika, że budowa połączeń umożliwiających tłoczenie rosyjskiego gazu z Nord Stream 2 do sieci niemieckiej pochłonie dodatkowo 3,1 mld euro.
Zobacz także:Ponieważ należy przypuszczać, że administratorzy gazociągów przerzucą te koszty na klientów, opłaty za korzystanie z gazociągów wzrosną w latach 2020 i 2021 o ponad 8 proc. „Koncern państwowy Gazprom obarczy dodatkowymi kosztami klientów odbierających gaz” – pisze „FAZ”. Koszt całej inwestycji Nord Stream 2 wzrośnie tym samym do blisko 13 mld euro.
Zieloni zarzucają rządowi kłamstwo
Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Zielonych Oliver Krischer oskarżył niemiecki rząd o rozpowszechnianie kłamstw. Gazociąg nie jest – wbrew temu, co twierdzi rząd – czysto prywatną, gospodarczą inwestycją – powiedział opozycyjny deputowany.
„Nord Stream 2 da się zrealizować tylko i wyłącznie za pomocą kosztujących miliardy euro inwestycji w niemiecką sieć gazociągów, za które zapłaci nie Gazprom, lecz odbiorcy gazu w tym kraju” – powiedział Krischer.  Parlamentarzysta wyraził nadzieję, że Komisja Europejska powstrzyma „na ostatnich metrach przed metą” ten projekt.reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Zamek Książęcy w Oleśnicy