Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Przeciwko zagłosowało też siedmiu europosłów niezrzeszonych - Nicolas Bay (Francja), Francesca Donato (Włochy), Athanasios Konstantinou (Grecja), Lefteris Nikolaou-Alavanos (Grecja), Kostas Papadakis (Grecja), Jérôme Rivière (Francja), Milan Uhrík (Słowacja).  

29 europosłów z grupy Tożsamość i Demokracja (ID)  zagłosowało przeciwko rezolucji PE, z których trzynastu to członkowie francuskiego Zjednoczenia Narodowego, a siedmioro niemieckiej Alternatywy dla Niemiec.


Chociaż sama propzycja dla Ukrainy i Mołdawii jeszcze niczego przecież nie przesądza, a status może być „wieczny” i trwać latami, jak pokazuje to przykład Turcji, ale i tak podzieliła posłów do  Parlamentu Europejskiego. Warto zwrócić uwagę też na to, że przeciwko Ukrainie zagłosowali głównie posłowie Niemiec, Holandii, Włoch czy Grecji. Trzy głosy przeciwko Ukrainie od polityków Europejskich Konserwatystów i Reformatorów należą do holenderskich. Ta sytuacja dobitnie pokazuje, że przeciwko związaniu Ukrainy z UE występuję głównie politycy z państw  „starej unii”. To nie jest przypadek, a raczej pokazuje to pewien podział i zależności i sympatie również do Rosji.



Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-priorytety-ue-w-dobie-pandemii/aktualnosci/news-zaglosowali-przeciwko-ci-europoslowie-nie-chca-ukrainy-w-ue,nId,6111563#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Europosłowie przeciwko Ukrainie. Aż 45 eurodeputowanych nie chce Ukrainy w UE

(23.06.2022)Jak donoszą media Parlament Europejski wezwał szefów państw i rządów do bezzwłocznego nadania Ukrainie i Republice Mołdawii statusu kandydata do Unii Europejskiej. Za było 529 eurodeputowanych, 14 wstrzymało się od głosu, a 45 europosłów mówi "nie" Ukrainie i Mołdawii w Unii.  Wśród przeciwników nadania Ukrainie i Mołdawii statusu kandydata do Unii Europejskiej znalazło się też sześciu reprezentantów Lewicy: Özlem Demirel z Niemiec, Anja Hazekamp z Holandii, Kateřina Konečná z Czech, Sandra Pereira z Portugalii, João Pimenta Lopes z Portugalii oraz Manu Pineda z Hiszpanii. Na 45 głosów przeciw Ukrainie, trzy należą do polityków Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR): Michiela Hoogeveena, Roba Rookena i Roberta Roosa - wszyscy trzej są Holendrami. Przeciwko związaniu Ukrainy z UE występuję głównie politycy z państw „starej unii”, znaczącą liczbę stanowią Niemcy i Francuzi.

POLITYKA

reklama
reklama