Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Pierwszy rosyjski superdyskonter w Lipsku. Czy uda się też skok na Polskę?
/30.01.2019/ Rosyjskie konsorcjum Torgservis otworzyło w Lipsku pierwszą filię super taniego marketu Mere, rzucając wyzwanie cenowe sieciom Aldi i Lidl.
W Lipsku podwoje otworzył pierwszy supermarket Mere, należący do syberyjskiej sieci dyskontowej Torgservis, która chce rzucić wyzwanie liderom niemieckiego rynku, sieciom Aldi i Lidl . Koncepcja Mere przypomina pierwsze wydanie marketów Aldi: najniższe ceny, najprostsze wyposażenie marketu, wąski asortyment. W ofercie mają być przede wszystkim artykuły spożywcze i gospodarstwa domowego, wyroby tekstylne i drogeryjne. Wystrój wnętrz filii Mere jest bardzo skromny: neonówki na suficie, towary na paletach albo w metalowych kontenerach. Sloganem marketów jest „Codziennie tylko najniższe ceny”.
reklama
UWAGA KONKURS!!! DO WYGRANIA POWIEŚĆ!!!


Luka na rynku
Sieci dyskonterów Aldi i Lidl w ubiegłych latach całkowicie zarzuciły taką minimalistyczną koncepcję, wychodząc naprzeciw coraz wyższym wymaganiom klientów. Ich sklepy mają teraz szykowne wnętrza, bogatszą ofertę i wyższą jakość towarów, oczywiście także z segmentem „bio”. Obserwatorzy rynku przypuszczają, że właśnie przez to na rynku powstała nowa luka, w którą wskoczył Torgservis.
Jego pierwszy market powstał w Lipsku, następne mają powstawać także na wschodzie Niemiec. Związek zawodowy branży spożywczej i gastronomicznej NGG obawia się, że wejście na rynek rosyjskiego dyskontera zaostrzy jeszcze walkę cenową w handlu spożywczym. Marże w handlu detalicznym produktami spożywczymi są i tak już bardzo niskie, a kto obiecuje, że będzie dalej drastycznie zbijał ceny, ten rozkręca tylko spiralę cen w dół – ostrzega przewodniczący związku NGG Guido Zeidler, zaznaczając przy tym, że produkty spożywcze muszą mieć odpowiednią jakość i nie wolno sprzedawać ich poniżej ich wartości.


reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.