Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Zadecydowała o tym większość rady miejskiej. Ponadto od roku szkolnego 2023/24 stopniowo będą rosły ceny za menu jednostki. Od teraz 3,90 do 4,80 euro. Propozycja spotkała się z ostrą krytyką, w tym ze strony rad rodziców.

Do tej pory były dwa rodzaje żywności, z mięsem i rybami. Miasto ogranicza wybór ciepłych obiadów, tłumaczy się  na kosztami. Chcą oszczędzać na jedzeniu dla dzieci, ale nie tylko o to chodzi. Chodzi przede wszystkim jednak o pewien dogmat lansowany przez  pewne środowiska polityczne.

Udział produktów ekologicznych w gastronomii szkolnej i przedszkolnej ma wzrosnąć do 30 proc. – dotychczas było to 20 proc.

Inicjatywa we Feiburgu jest ewenementem. Ministerstwo Rolnictwa i Żywności w Stuttgarcie poinformowało na prośbę, że nie ma informacji o żadnym innym mieście ani gminie, które oferowałyby całkowicie bezmięsną żywność w przedszkolach i szkołach. Każdego roku w stołówkach szkół we Freiburgu wydawanych jest ponad 500 000 obiadów.

„Uczniom mówi się, co mają jeść” – skrytykowała Gerlinde Schrempp z Wolnych Wyborców  podczas debaty w radzie miejskiej.  Zielono-Czerwoni mają większość w radzie miejskiej i to właśnie ich głosy odebrały dzieciom wybór.

Cena jest tylko wymówką, bo wiadomo, że chodzi tutaj o ideologię. Dobra wegetariańska żywność też nie jest tania, także w Niemczech.  Ideologia, w tym wypadku wegańska,  jak wiadomo ma zwykle, zwłaszcza u polityków ma palmę pierwszeństwa przed zdrowym rozsądkiem i wreszcie zdrowiem dzieci. Sama bezmięsna dieta, u dzieci nie jest najlepszym pomysłem- co mówią eksperci. Warto, aby dieta była urozmaicona, zdrowa, a nie tylko zgodna z koniunkturą medialno-polityczną. Ale jak widać dobrem małoletnich politycy się nie przejmują.Źródło: https://www.bild.de


Nigdy więcej kotleta w żłobkach i szkołach podstawowych we Freiburgu

(25.10.2022)W przyszłości w przedszkolach i szkołach podstawowych we Freiburgu będą serwowane wyłącznie dania wegetariańskie! Już od stycznia dzieci w miejskich żłobkach i szkołach podstawowych we Freiburgu będą mogły jeść wyłącznie wegetariańskie lub wegańskie potrawy. Decyzję w tej sprawie podjęła rada miasta, tłumacząc się cięciem kosztów oraz dbaniem o środowisko. Zapowiedziano również stopniowy wzrost cen posiłków. Wprowadzenie wegetariańskiego menu krytykują rodzice oraz przedstawiciele ministerstwa. Wygrała tam ideologia i polityka ze zdrowym rozsądkiem i dobrem małoletnich. Powinien to być wybór, a nie dyktat, dotyczy to też wyboru pożywienia.

POLITYKA

reklama
reklama
Ogłoszenie społeczne