POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Kolejna niemiecka gazeta pisze o słabnącym Tusku


/27.08.2013/ W niemieckiej prasie pojawił się kolejny komentarz na temat Donalda Tuska. Nie tak dawno Frankfurter Allgemeine Zeitung, a teraz "Süddeutsche Zeitung" zajmowały się coraz gorszymi notowaniami polskiego szefa rządu.  Kolejna niemiecka gazeta ocenia, że gwiazda polskiego premiera „gaśnie”.


Donald Tusk jeszcze do niedawna był mocno chwalony przez Niemców. Po ostrej krytyce w niemieckich mediach rządów braci Kaczyńskich, Tusk wydawał się być pupilkiem niemieckich mediów. Teraz to chyba się skończyło. Jak czytamy w Süddeutsche Zeitung, Donald Tusk od miesięcy wystawiony jest na zmasowane ataki opozycji i sympatyzujących z nią gazet, ale rzadko stawia tym atakom opór. Premier unika wywiadów i dużych wystąpień, co w jego przypadku może być groźne. Tak uważa korespondent niemieckiej gazety.

Autor tekstu w Süddeutsche Zeitung zastrzega jednak, że Tusk nie może się obronić, ponieważ jego rząd krytykowany jest dosłownie za wszystko, co akurat się nie układa. Jak twierdzi niemiecki dziennikarz nawet za słabą koniunkturę w Unii Europejskiej. Z tym akurat trudno się zgodzić, bo nawet sympatyzujący z PO dziennikarze nigdy nie skarżyli się na to, że Tusk jest mocno atakowany akurat za Europę.
W opinii niemieckiej gazety, na drastyczny spadek notowań Donalda Tuska miała wpływ walka z Jarosławem Gowinem. Jak czytamy w Süddeutsche Zeitung,  Tusk co prawda wygrał starcie o przywództwo w partii, ale wyszedł z tego pojedynku osłabiony.
Szefowi rządu nie pomaga też brak zdecydowanej postawy w sprawie Hanny Gronkiewicz-Waltz czy Jacka Rostowskiego. Donald Tusk jest zrezygnowany, jego gwiazda szybko gaśnie - czytamy w "Sueddeutsche Zeitung".
O niemieckich reakcjach na słabnącą pozycję polskiego premiera można też sporo przeczytać w polskich mediach. Pisał o tym między innymi portal Interia.pl  


110913 eurolot_amsterdam_krakow_750x100px Image Banner 750 x 100
Bannery statyczne Image Banner 200 x 200
070613 160x600_v2 Image Banner 160 x 600