Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

"Biorąc pod uwagę obecny przebieg wojny należy się spodziewać, że wielu uchodźców z Ukrainy nie powróci w najbliższym czasie do swojego kraju, a napływ będzie się zwiększał" - czytamy w dokumencie przekazanym członkom izby niższej parlamentu przez ministerstwo.

Resort przypomina, iż w październiku br. Komisja Europejska przedłużyła do 4 marca 2024 r., dyrektywę o ochronie tymczasowej (RTB). 

"Rząd zbada, czy możliwe jest, aby uchodźcy z Ukrainy partycypowali w ich przyjęciu z własnych dochodów" - informuje ministerstwo sprawiedliwości i bezpieczeństwa.

Resort podkreśla jednocześnie, że w przyszłym roku koniecznych będzie dodanie 20 tys. miejsc w miejskich schroniskach. Obecnie jest ich 70 tys.

Przyjaciele Holendrzy zwietrzyli kasę. Przecież pomagają i nikomu nie powinno być nic do tego, że nawet za zakwaterowanie w schroniskach, rząd Holandii każe sobie zapłacić. Na szczęście Holandia daleko od Rosji. Im Putin nie zagraża, nie napada, im raczej nie grozi to co przydarzyło się Ukraińcom. A zawsze parę euro wpadnie.  Na to wygląda, że to dopiero początek obciążeń, jakie zamierza nałożyć rząd Holandii na uchodźców wojennych z Ukrainy.źródło: https://wydarzenia.interia.pl


Przyjaciele Holendrzy chcą pieniędzy od uchodźców z Ukrainy. Na razie za zakwaterowanie, ale to tylko na początek

(17.12.2022)Prawdziwego przyjaciela poznajesz dopiero „w biedzie”- głosi stare polskie porzekadło. I jest ono ciągle aktualne. Przyjaciele Holendrzy chcą pieniędzy od uchodźców z Ukrainy. Z informacji przekazanej parlamentarzystom przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa wynika, że "gabinet premiera Marka Ruttego chce, aby ukraińscy uchodźcy płacili za miejsca w schroniskach".Z doniesień mediów wynika, że to dopiero początek obciążeń, jakie zamierza nałożyć rząd Holandii na uchodźców wojennych z Ukrainy.

POLITYKA

reklama
reklama