Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Międzyzdroje to również  siedziba gminy miejsko-wiejskiej.  Miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim. Według danych z 31 grudnia 2010 miasto liczyło 5479 mieszkańców.

Międzyzdroje - to przede wszystkim znany nie tylko u nas, ośrodek wypoczynkowy i turystyczny. W Międzyzdrojach znajduje się plaża naturystów, w odległości 3 km od mola na zachód. W mieście znajduje się siedziba dyrekcji  Wolińskiego Parku Narodowego. Popularną imprezą rozrywkową jest organizowany w lipcu słynny Europejski Festiwal Gwiazd.

W Międzyzdrojach niemalże w każdej restauracji przybysz zza Odry dostanie menu w swoim języku. Bardzo często też obsługa lokalu rozumie i mówi po niemiecku. Niemiecki turysta nie tylko ten z wypchanym portfelem nie musi się martwić o wymianę waluty. Przede wszystkim  ceny tutaj nader często podane są w złotych, ale także i w euro. Bez problemu można w części sklepów zapłacić w euro – co niewątpliwie jest ukłonem wobec turystów z Niemiec.

W Międzyzdrojach widzimy dwujęzyczność – tj. język polski i niemiecki niemalże na każdym kroku. Na przykład  na banerach reklamujących sprzedaż mieszkań w budujących się dookoła apartamentowcach, na reklamach apartamentów do wynajęcia itp. itd. W ciągu ostatnich lat w Międzyzdrojach powstało setki apartamentów. Dużą część z nich zakupili właśnie Niemcy.

To bardzo dobrze, że nasi zachodni sąsiedzi czują się u nas dobrze i tutaj przyjeżdżają nader chętnie. Niemiecki turysta jest mile widziany, zresztą jak każdy inny. Przywozi ze sobą i tutaj wydaje euro. I to wcale nie tak mało. Dzięki temu hotelarze, restauratorzy i ludzie z całej branży turystycznej z Międzyzdrojów i okolic osiągają całkiem pokaźne zyski i mogą utrzymywać miejsca pracy.
Źródło: Wikipedia

Międzyzdroje 2022r.

Zimą w Międzyzdrojach najczęściej usłyszysz język niemiecki

(29.12.2022)W Międzyzdrojach zimą w hotelach, sklepach i na plaży niemiecki słychać niekiedy nawet częściej niż polski. Niemiecki turysta może się w Międzyzdrojach czuć bardzo dobrze. Dlatego nie ma czemu się dziwić, że zimową porą ten znany polski nadmorski kurort wybierają za cel swojej podróży właśnie nasi zachodni sąsiedzi.  Międzyzdroje , po niemiecku Misdroy. Miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, którego żadnemu Polakowi przedstawiać nie trzeba.

TURYSTYKA

reklama
reklama