Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Berlinie

/23.10.2018/ Gazociąg Nord Stream 2 czy inicjatywa Trójmorza – między innymi te tematy chce poruszyć podczas rozmów w niemieckiej stolicy prezydent Andrzej Duda.
Oficjalna wizyta Andrzeja Dudy w Niemczech rozpoczęła się już wczoraj. Wieczorem polski prezydent był w Biesenthal niedaleko Berlina, gdzie odwiedził niemiecki oddział Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych (TZMO). Nie tylko niemieckie firmy inwestują w Polsce, ale istnieje też coraz większa grupa polskich firm inwestujących w Niemczech. Ma to być część tzw. dyplomacji gospodarczej, czyli wspierania polskich przedsiębiorców, działających w Niemczech. We wtorek Andrzej Duda spotka się z niemieckim prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem oraz kanclerz Angelą Merkel.
- To będą rozmowy dotyczące przyszłości Europy i także relacji transatlantyckich, relacji między Europą, głównymi państwami europejskimi a Stanami Zjednoczonymi. Tematem będzie także przyszłość polityki bezpieczeństwa w naszym regionie. Prezydent poruszy również kwestie, które są dzisiaj kwestiami spornymi w relacjach polsko-niemieckich, w tym oczywiście kwestię Gazociągu Północnego - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
reklama


Nie wyklucza się możliwości, że w trakcie rozmów polskiego prezydenta z niemieckimi politykami pojawi się również sprawa reparacji za straty wojenne dla Polski. Ponadto
prezydent RP Andrzej Duda weźmie też udział w Forum Polsko-Niemieckim. Chodzi o organizowane przez ministerstwa spraw zagranicznych i organizacje pozarządowe obu krajów spotkanie z udziałem polityków i ekspertów. Forum jest poświęcone relacjom obu państw. Prezydent Polski weźmie również udział w uroczystym koncercie, poświęconym 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Późnym popołudniem Andrzej Duda będzie też rozmawiał z kanclerz Angelą Merkel. Ma być mowa o przyszłości Europy, relacjach transatlantyckich, a także przyszłości polityki bezpieczeństwa. Jak już  była o tym mowa powyżej prezydent Andrzej Duda planuje  poruszyć m.in. sprawę gazociągu Nord Stream 2 oraz inicjatywy Trójmorza. Na pewno są t tematy, które nie są zbyt wygodne dla niemieckich partnerów.  Zwłaszcza kontrowersyjna niemiecko – rosyjska inwestycja, która zagraża bezpieczeństwu Polski i wielu innych krajów Europy Środkowowschodniej budzi wiele zastrzeżeń.

Źródło: Polskie Radioreklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.