POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama
29022012 Image Banner 300 x 100

SZ: „Polska zrobiła wszystko, by zakłócić konferencję klimatyczną”/26.11.2013/ Rozbieżne oceny roli Polski jako gospodarza szczytu klimatycznego.

Japonia, Australia jak i Polska zrobiły wszystko, by zakłócić konferencję klimatyczną” w tak drastyczny sposób komentator Süddeutsche Zeitung (SZ) ocenia rolę Polski jako gospodarza szczytu klimatycznego.

Jednakże ta sama gazeta publikuje wywiad z Hansem Joachimem Schellnhuberem, dyrektorem Instytutu Badań Klimatycznych w Poczdamie, który przychylnie ocenia rolę Polski i ministra Marcina Korolca na zakończonej w sobotę konferencji.

Schellnhuber powiedział SZ, że „Polska jako gospodarz szczytu wykonała dość porządną pracę”. A pytany o zdymisjonowanie ministra Korolca jeszcze w czasie trwania konferencji powiedział: „Pomimo tego upokorzenia zacisnął zęby. Cenię go jako człowieka, bez względu na to, że Polska reprezentuje nieodpowiedzialne stanowisko ws. węgla. Myślę jednak, że w Polsce wielu ludzi rozumie, że nie można przespać następnej przemysłowej rewolucji, jaką jest przejście na energie odnawialne. Polska ma potencjał prekursora i należy to wspierać”.

reklamaNatomiast komentator stołecznego dziennika „Der Tagesspiegel”  krytycznie ocenia rolę Polski na szczycie klimatycznym. „Dwa lata przed roztrzygającym 21. szczytem klimatycznym w Paryżu, który ma wypracować obszerne porozumienie ws. ochrony klimatu, Polska jako gospodarz szczytu zawiodła niemal na całej linii. Pozostanie wrażenie, że Polska tylko dlatego ubiegała się o zorganizowanie konferencji, aby mogła ją skutecznie blokować.


Źródło: Deutsche Welle: http://www.dw.de/sz-polska-zrobi%C5%82a-wszystko-by-zak%C5%82%C3%B3ci%C4%87-konferencj%C4%99-klimatyczn%C4%85/a-17250258

Nowe Image Banner 750 x 100
010313 barcelona160x600 Image Banner 160 x 600
www.1and1.pl