Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Targi Ambiente. Polscy wystawcy znają trendy

/14.02.2019/Ambiente to największe na świecie targi dóbr konsumpcyjnych. Ściągają wystawców z całego świata, w tym roku 60 było z Polski. Produkty znad Wisły są tu zauważane i zdobywają wyróżnienia.
Targi Ambiente to mekka dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z nowościami oraz innowacjami w zakresie wyposażenia wnętrz, domów i ogrodów oraz w branży upominkowej. Frankfurt to także (a może przede wszystkim) okazja, by poznać aktualne trendy  w tych dziedzinach. Każdego roku organizowana jest na nich wystawa na ten temat, przygotowywana przez ekspertów ze studia Stilbüro bora.herke.palmisano. Tegoroczne kierunki w aranżacji otoczenia to „Tasteful Residence” (nonszalancka elegancja), „Quiet Surrounding” (prostota i funkcjonalność) oraz „Joyfilled Ambience” (nietypowe i niekonwencjonalne zestawienia).
Polska w trendach
Ekspozycja pokazująca trendy składa się ze starannie wyselekcjonowanych produktów prezentowanych przez wystawców. W tym roku wśród tak docenionych obiektów  znalazł się projekt z Polski. Ceramikę z kolekcji „Rose” z Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” (proj. Magdalena Gazur) zaprezentowano w sekcji trendów „Joyfilled Ambience”. To trend oparty na radości życia, kreatywności i śmiałym mieszaniu wzorów oraz kolorów. I taki właśnie jest ten projekt z motywem czerwonych różyczek.
reklamaUwagę zwiedzających przyciągała także ekspozycja marki Krosno Glass, znanego producenta szkła użytkowego. Podczas tegorocznych targów Ambiente zadebiutowała kolekcja „Sakred” stworzona przez Karima Rashida. Projektant, należący do najbardziej znanych na świecie, był gościem podczas premiery, zorganizowanej ze sporym rozmachem. Kolekcja spod znaku Krosno D’sign została oparta na (jak głosi opis) „trzech podwalinach świętej geometrii: okręgu, linii i trójkąta, energii, relacji i równowagi” i przyznam, że robi wrażenie.
Z Krosna pochodzi też Glass Studio Habrat. Jego założyciel od dzieciństwa poznawał szkło dzięki swojemu ojcu, który pokazał mu tajniki pracy z tym materiałem. Maciej Habrat studiował projektowanie szkła pod okiem największego polskiego mistrza, Zbigniewa Horbowego. Teraz jego prace wzbudzają międzynarodowe zainteresowanie. Telewizja Arte nakręciła o nim reportaż, a jego obiekty pokazało słynne The Corning Museum of Glass w USA. Ekspozycja podczas targów Ambiente kusiła z daleka.
Ćmielów Design Studio to kolejna polska firma doceniana na świecie. W katalogu ma prace między innymi Marka Cecuły, projektanta o międzynarodowym uznaniu. Jego porcelanowy serwis „New Atelier”, pokazany również na Ambiente, można znaleźć na przykład w nowojorskim Muzeum Sztuki Współczesnej (MoMA). We Franfurcie zaprezentowano też jego kolekcję „XL Cups”, wyróżnioną w ubiegłym roku znakiem jakości „must have” podczas Łódź Design Festival.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

UWAGA KONKURS! MOŻNA WYGRAĆ KSIĄŻKĘ!
KLIKNIJ TUTAJ