Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Rasistowski atak na polskiego dyplomatę w Izraelu

/15.05.2019/ Jak informują media polski ambasador w Izraelu Marek Magierowski został zaatakowany. Atak miał podłoże narodowościowe i miał tło antypolskie. Polski ambasador w Izraelu Marek Magierowski został zaatakowany w Tel Awiwie. Sprawca został ujęty przez policję
Ten rasistowski akta agresji na polskiego dyplomatę miał miejsce
we wtorek. Magierowski został "werbalnie i fizycznie" zaatakowany przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Ambasador twierdzi, że atak miał podłoże narodowościowe. Napastnik miał wykrzykiwać: "Polak! Polak!". "Rasistowski atak na polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego jest sytuacją niedopuszczalną. Nie ma naszej zgody na jakiekolwiek akty ksenofobii, zarówno wobec dyplomatów, jak i pozostałych obywateli" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

"Polska zdecydowanie potępia ten ksenofobiczny akt agresji. Przemoc wobec dyplomatów lub innych obywateli nigdy nie powinna być tolerowana" - dodał w języku angielskim Morawiecki zaznaczając, że jest "bardzo zmartwiony" informacją o ataku na ambasadora Magierowskiego.
Niewątpliwie jest to efekt nagonki na Polskę i Polaków jaka ma miejsce od dużego czasu. Ten akt terroru musi zostać wyjaśniony, a sprawca powinien ponieść konsekwencje za swój czyn. Po tym co obserwujemy już wiadomo, że Polacy nie mogą czuć się bezpiecznie w Izraelu.Źródło: www.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.