Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Pociągi dalekobieżne wracają do Wrocławia. Będzie też więcej z Berlina do Warszawy

/09.05.2019/ Tagesspiegel donosi, że od 2020 r. pociągi dalekobieżne ponownie pojadą do Wrocławia. Zostało to uzgodnione na szczycie polsko-niemieckim. I będzie więcej pociągów do Warszawy. Jeśli informacje niemieckiej gazety się potwierdzą, zyskają na tym i Polacy i Niemcy. Pociągi stanowią bardzo ważny środek transportu, ale również umożliwiają wzajemnie poznawanie się i to o wiele lepsze, niż wszystkie gazety i telewizje razem wzięte. Żaden dziennikarz nie zastąpi osobistego kontaktu, a także naocznej możliwości zobaczenia jak się żyje u sąsiada.
reklama

Tagesspiegel pisze: sześć lat po wygaszeniu połączenia „Wawel” pociągi EuroCity mają od 2020 r. powrócić na trasę  z Berlina przez Wrocław do Krakowa. O tym poinformowała kancelaria premiera Brandenburgii. Dietmar Woidke po zakończeniu niemiecko-polskiego szczytu kolejowego we Wrocławiu mówił o  sukcesie. To on  zainicjował pierwszy szczyt kolejowy. Woidke powiedział: „To ostatecznie zamknie lukę, a kluczowe centra gospodarcze zostaną ponownie połączone pociągiem.” Pociągi pojadą do Wrocławia trasą Frankfurtn.Odrą, Rzepin, Zielona Góra. Od 2018 r. Istnieje również nocny pociąg Berlin-Wrocław-Kraków-Przemyśl - ale to dzięki austriackim kolejom. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Nieniecka gazeta napisała, że oferta połączeń na trasie Berlin-Poznań-Warszawa od 2020 r. zostanie poszerzona.  Kolej będzie stopniowo zwiększać liczbę połączeń z obecnych czterech do siedmiu pociągów dziennie. Jeśli popyt nadal będzie dobry, wkrótce dojdzie do dwugodzinnego cyklu między Berlinem a Warszawą, powiedział członek zarządu Deutsche Presse-Agentur cytowany przez Tagesspiegel. Pozostaje tylko trzymać kciuki i mieć nadzieję, że nie będą to tylko puste słowa. Teraz czekamy na wcielenie tych deklaracji w życie.


źródło: Tagesspiegel


reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.