Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Rzekomo to wcale nie Szymon Marciniak miał sędziować finał mundialu?  Anglicy przekonują, że to kandydatura ich reprezentanta była bardzo poważnie rozważana w kontekście sędziowania w finale mistrzostw świata w Katarze. Sugerują, że Anthony Taylor mógł mieć nawet większe szanse niż ostatecznie obsadzony w roli arbitra głównego Argentyna - Francja Szymon Marciniak. Rzekomo zdecydować miały sprawy polityczne i złe nastroje wokół wojny o Falklandy. Ale jest w tym też ziarnko prawdy, angielski sędzia w tak ważnym mecz zawsze byłby podejrzany o stronniczość i niekorzystne sędziowanie dla Argentyny. Dlatego tym bardziej słuszną była decyzja aby jednak Anglikowi nie dawać prowadzenia tego meczu. To tylko dodatkowo potwierdza, że wybór sędziego Marciniaka, był tym bardziej słuszny.


Mecz o mistrzostwo świata będzie sędziował Polak!

(18.12.2022)Dziś o 16.00 mecz o tytuł mistrza świata Argentyna vs. Francja. Ten mecz będzie sędziował Polak, Szymon Marciniak. Pierwszy raz w historii polski sędzia będzie głównym, w czasie meczu o najważniejszy puchar w piłce nożnej.

SPORT

reklama
reklama