POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
Finalna_wyprzedaz_b2bBanner 120 x 600
reklama
reklama
reklama
Tusk i Merkel spotkali się na prywatnej kolacji w Berlinie

/22.04.2013/ Premier Donald Tusk i kanclerz Angela Merkel, w towarzystwie współmałżonków Małgorzaty Tusk i Joachima Sauera, spotkali się w niedzielę na prywatnej kolacji w Berlinie - podała dpa. W poniedziałek szefowie rządów wezmą udział w dyskusji o przyszłości Europy. Spotkanie odbyło się w znanej berlińskiej restauracji "Borchardt" przy placu Gendarmenmarkt w śródmieściu Berlina - dodała niemiecka agencja.
W poniedziałek Tusk i Merkel wezmą udział w prezentacji biografii niemieckiej kanclerz oraz zorganizowanej z tej okazji dyskusji na temat przyszłości Europy. Autorem książki "Angela Merkel - die Kanzlerin und ihre Welt" ("Angela Merkel - kanclerz i jej świat) jest dziennikarz gazety "Sueddeutsche Zeitung" Stefan Kornelius. To właśnie on opisał polskie korzenie szefowej niemieckiego rządu. Wywodzący się z Poznania dziadek kanclerz Niemiec nazywał się Ludwig Kazmierczak, a jej ojciec przyszedł na świat jako Horst Kazmierczak.  Rodzina Kazmierczaków zmieniła nazwisko  w 1930 roku.  Teraz mają niemiecko brzmiące nazwisko „Kasner.  Cóż gdyby nie zmiana nazwiska   Angela  urodziłaby się jako Kazmierczak, a nie Angela Kasner. O kolacji Merkelów i Tusków napisało wiele polskich mediów. Na pewno świadczy to o jednym, że przywódców Polski i Niemiec łączą dobre nie tylko zawodowe relacje. Tym bardziej jest to cenne spotkanie, gdyż Angela Merkel nie jest specjalnie gościnna i bardzo rzadko spotyka się na innym niż zawodowym gruncie. Wielu  nawet jej partyjnych kolegów nie było z nią na prywatnej kolacji.  Jak widać Tusk zaskarbił sobie serce niemieckiej kanclerki.
Źródło:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Donald-Tusk-i-Angela-Merkel-spotkali-sie-na-prywatnej-kolacji-w-Berlinie,wid,15513705,wiadomosc.html?ticaid=110749
baleriny 160x600