Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Znany niemiecki pisarz we Wrocławiu


/26.03.2019/25 marca br. we Wrocławiu odbyło się spotkanie ze znanym niemieckim pisarzem Christophem Heinem. Niemiecki powieściopisarz, tłumacz i eseista. Pierwszy wielki sukces literacki przyniosła mu powieść "Obcy przyjaciel", wydana w roku 1982. W latach 1998-2000 był prezesem niemieckiego PEN-Clubu. Urodził się w 1944 roku, w miejscowości Skrzynka koło Lądka Zdroju. Jak sam powiedział jako 11 miesięczne dziecko w ramionach rodziców opuścił swoją wioskę.
reklamaHein za swoje utwory literacie był wielokrotnie nagradzany, jest jednym ze najbardziej znanych i cenionych niemieckich pisarzy. W trakcie spotkania autor czytał fragmenty swojej powieści Pt. Landnahme”. Jej bohaterem jest 10 letni Bernhard Habera, który opuścił Wrocław i wraz z rodzicami zamieszkał w jednym z saksońskich miasteczek. Autor przyznał, że „bawił się” swoim życiorysem nadając jego elementy swojemu bohaterowi. Sam mówił, że czuje się Ślązakiem. Ale dopytywany co sprawiło, że czuje się Ślązakiem skoro urodził się w 1944 roku i zaledwie jako 11 miesięczne dziecko opuścił Śląsk – stwierdził, że jego otoczenie w Niemczech. On dla „miejscowych” ciągle był tym „obcym”.  
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Krzysztof Tokarz
„Renn Breslau miasto
złota i miłości“
Bonito.pl