Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Na spotkaniu w Monachium była kanclerz Niemiec ostrzegła przed postrzeganiem gróźb ze strony Putina jedynie jako blefu. - Trwały pokój jest możliwy tylko przy zaangażowaniu Rosji - podkreśliła Merkel.
"Była kanclerz Angela Merkel (CDU) ostrzega przed lekceważeniem gróźb w wojnie Rosji z Ukrainą i traktowaniem ich jako blefu" - poinformował portal dziennika "Die Welt". 

Po raz kolejny podkreśliła, że   trwały pokój w Europie może nastąpić tylko przy zaangażowaniu Rosji. „Dopóki tak naprawdę nie udało nam się tego zrobić, zimna wojna też się nie skończyła” – powiedziała.

Na łamach Die Welt czytamy o tym, że na początku swojej kariery Merkel była federalnym ministrem ds. kobiet i młodzieży w gabinecie ówczesnego kanclerza Helmuta Kohla (CDU) i przez długi czas była nazywana w mediach „dziewczynką Kohla”.  

Teraz w Monachium sama zainteresowana odniosła się do tego. „Prawie nie mogłem być postrzegany jako osoba niezależna” – powiedziała Merkel. W tym czasie, po 35 latach w NRD  , w końcu chciała, aby jej własne zdanie zostało wysłuchane. „Uznałem, że to dość przygnębiające”.

Jednak dobrze wiemy, że relacja z Kohlem nie zakończyła się w przyjacielskich okolicznościach, a Kohl wcale nie chciał, aby to właśnie ona została jego następczynią na stanowisku szefa CDU.

Według wielu analityków Angela Merkel pomogła wywołać kryzys energetyczny. Polityka energetyczna Angeli Merkel pomogła Rosji podbijać energetycznie Europę. O błędach byłej niemieckiej kanclerz nie można zapomnieć. Kanclerka z NRD dość dziwacznie tłumaczy się z polityki przyjaznej


Czytaj także:

Komentarz: Angela Merkel chce przywrócenia relacji z Moskwą.  Ta "obsesja byłej kanclerz na punkcie terrorystycznej Rosji wprawia w osłupienie” odpowiada jej ambasador Ukrainyputinowskiej Rosji zrzucając winę na jakieś zaślepienie co do wschodniego partnera. Tymczasem nie było tu żadnego niezrozumienia Rosji, nie było błędnego odczytania sygnałów. Nie może być też mowy o niedostrzeganiu coraz bardziej agresywnych działań Moskwy. Nawet przecież dziś Merkel przestrzega przed Putinem i straszy, że nie wolno jego gróźb użycia bomby atomowej w wojnie z Ukrainą traktować jako blef. Niemcy pod wodzą Merkel prowadziły świadomą , długofalową politykę, mającą przynieść im określone korzyści np. w zakresie reeksportu sprowadzonego przez Nord Streamu gazu. Ale Merkel nadal nie czuje się winna. Jak pisał jakiś czas temu portal tygodnika "Spiegel", a teraz przytoczył za nim Die Welt” -na pytanie, czy mogła zrobić więcej lub zrobić coś inaczej, aby zapobiec wojnie, Merkel odpowiedziała: "Nie obwiniam się".
Źródło: https://www.welt.de/politik/deutschland/article241462567/Angela-Merkel-Gut-beraten-Putins-Drohungen-ernst-zu-nehmen.html?icid=search.product.onsitesearch


Komentarz: „Dziewczynka Kohla” wzmocniła przekaz Putina o użyciu broni nuklearnej

(08.10.2022)Angela Merkel ponownie zabrała głos na temat wojny Rosji z Ukrainą. Teraz niemalże co  kilka dni mówi o Rosji Putina. Niedawno wspierała pomysł nawiązania nowych relacji dyplomatycznych z Rosją przez Niemcy. Merkel  dąży do tego aby,  „w dłuższej perspektywie należy pracować nad paneuropejską architekturą bezpieczeństwa - "uwzględniającą również Rosję". W najnowszym  publicznym wystąpieniu straszy i wzywa, aby groźby Putina o użyciu przez Rosję broni nuklearnej- traktować poważnie.

POLITYKA

reklama
reklama


Powieść Krzysztofa Tokarza pt. „Renn Breslau miasto złota i miłości” z autografem Autora za 15.90 zł. (piętnaście złotych 90 groszy). Wysyłka Pocztą Polską GRATIS!*. Oferta ważna do 15 PAŻDZIERNIKA 2022r., lub do wyczerpania zapasów