Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Polsko-Niemieckie Dni Mediów Wrocław 2019/fotorelacja/


/14.06.2019/ Od wczoraj trwają we Wrocławiu Polsko-Niemieckie Dni Mediów / Deutsch-Polnische Medientage/. Zostały przyznane nagrody dziennikarskie w kilku kategoriach.
„Czy Europa się rozpada?” - był to temat panelu w trakcie polsko-niemieckiej imprezie dziennikarskiej odbywającej się w Dolnośląskim Centrum Filmowym w stolicy Dolnego Śląska. Zaproszeni goście – dziennikarze i politycy – rozmawiali o konstelacji politycznej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Debatę otwierającą konferencję poprowadziły Emily Schultheis i Barbara Włodarczyk. Z kolei na jednym z warsztatów była mowa o energetyce i ochronie środowiska. Temat ostatnio bardzo modny. Polscy i niemieccy uczestnicy mówili o wyzwaniach jakie stawia przed nami współczesny świat. Dyskutowano o podobieństwach i różnicach w polskim i niemieckim podejściu do energetyki. Niemcy chcą uchodzić za prymusa przemian ekologicznych. Jednak i Polska


ma ambitne plany w polityce energetycznej, tyle, że nie wszystkie spodobały się zachodnim sąsiadom. W ramach ograniczania energii pozyskanej z będącego na cenzurowanym węgla kamiennego, nasz kraj planuje budowę elektrowni atomowej. Minister z Brandenburgii nie ukrywał, że Niemcy nie są fanami tego pomysłu. Przyznał jednocześnie, że Brandenburgia okupiła zmniejszenie zużycia energii zniszczeniem własnego przemysłu, co miało również negatywne społeczne, ekonomiczne i polityczne skutki
Wieczorem w Zamku Topacz miała miejsce uroczystość wręczenia Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Nagroda od wielu lat przyznawana jest dziennikarzom, którzy zajmują się tematami polsko -niemieckimi. Nagroda jest udzielana w kilku kategoriach i wynosi 5000 euro. Następne Dni Mediów odbędą się w Niemczech.


reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.