Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Minister obrony Christine Lambrecht, według Bilda nakazała, aby  żołnierze sami usuwali oznaczenie „SS”. W związku z tym żołnierze powinni albo „całkowicie odciąć” metki, albo – jeśli na metce są ważne informacje – „tylko wyciąć oznaczenie rozmiaru”.

Bild pisze, że szczególnie żenujące jest to, że minister Lambrecht zamówiła zakup kurtek i spodni ( których dotyczy problem), tylko latem w ogromnych ilościach. Zamówiono 313 000 „zestawów odzieży bojowej dla sił zbrojnych” oraz setki tysięcy hełmów i śpiworów. Całkowita cena: 2,3 miliarda euro!
Źródło: https://www.bild.de/politik/inland/politik-inland/mega-panne-tarnkleidung-in-groesse-ssźró-fuer-die-bundeswehr-81914456.bild.html


Mundury w rozmiarze "SS" dla Bundeswehry

(12.11.2022)Tysiące żołnierzy Bundeswehry otrzymało odzież służbową w rozmiarze SS! A więc przede wszystkim dwie litery, które symbolizują najgorsze zbrodnie wojenne popełnione przez nazistów podczas II wojny światowej pisał Bild. Nie wiadomo, czy mundury w rozmiarze "SS" zostały zamówione z takim opisem przez niemieckie MON, czy jest to inwencja producenta. Żadnej z tych dwóch opcji jednak póki co wykluczyć nie można.  Skrótu "SS" użyto dla odzieży przeznaczonej dla osób potrzebujących mundurów mniejszych niż w rozmiarze S.

POLITYKA

reklama
reklama