Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(14.03.2022) Szef ukraińskiego MSZ przedstawił trzy oczekiwania wobec Niemiec. Jak powiedział szef ukraińskiej dyplomacji, jego kraj potrzebuje przede wszystkim wszelkiej broni, aby móc się bronić. "Nie uważam, że to jest sprawiedliwe, że Niemcy w ciągu ostatnich kilku lat prowadziły współpracę obronną na dużą skalę z Rosją" - oświadczył Kułeba dodając: "Więc może teraz jest czas, abyśmy otrzymali wszystko, czego potrzebujemy, by się bronić". Ponadto minister Kuleba opowiedział się za podjęciem ostrzejszych środków represyjnych wobec Rosji, niż to ma miejsce obecnie. Mówił, że podczas rozmów z partnerami z Unii Europejskiej, gdy pyta, dlaczego np. pewien rosyjski bank nie został jeszcze odłączony od systemu SWIFT, otrzymuje odpowiedź, że to za sprawą Niemiec. "Chciałbym, aby Niemcy zajmowały wiodącą pozycję, jeśli chodzi o sankcje wobec Rosji." - zaapelował Kułeba. Według ministra USA byłyby gotowe pójść dalej w sankcjach wobec Kremla, ale to Niemcy powstrzymują taką inicjatywę.

Szef MSZ Ukrainy do Niemców: „"Z przykrością muszę to powiedzieć: w rzeczywistości pomogliście zbudować obecną potęgę Rosji"

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba w niedzielnym talk-show w niemieckiej telewizji publicznej ARD sformułował poważne oskarżenia pod adresem Niemiec za ich długoletnią politykę wobec Rosji. "Z przykrością muszę to powiedzieć: w rzeczywistości pomogliście zbudować obecną potęgę Rosji" - powiedział Kułeba. "Mamy nadzieję, że również wniesiecie odpowiednio dużo, żeby powstrzymać rosyjską machinę wojenną" – dodał Kułeba.

POLITYKA

Wreszcie po trzecie, Dymytro Kułeba oświadczył, Ukraina powinna stać się członkiem Unii Europejskiej.

"Teraz płacimy za to cenę. Nasze dzieci są zabijane, nasze miasta są równane z ziemią. Oznacza to, że powinniście przyznać się, że popełniliście błąd i go naprawić" - oznajmił Kułeba.

"Powstrzymajcie (prezydenta Rosji Władimira) Putina, bo Ukraina nie jest dla niego ostatnim celem. Uwierzcie mi" – głośno w telewizji ARD do Niemiec apelował ukraiński minister.


Niemcy pomimo zmian i wcześniejszych deklaracji, wspierają jak tylko mogą w obecnyc warunkach Rosję. Nadal twardo opowiadają się przeciwko sankcjom wobec Putina w sektorze paliwowym. Opornie też zgadzają się na blokowanie niemieckich banków. Do tego Deutsche Bank oznajmił, że mimo wojny, nie zamierza wyjść z Rosji i dalej chce robić interesy w państwie Putina.

Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-szef-ukrainskiego-msz-formuluje-zarzuty-pod-adresem-niemiec,nId,5891537#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


reklama
Fot. Youtube Minister Dymytro Kułeba
reklama