POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  

Według Süddeutsche Zeitung drugi polski parlamentarzysta przyznał się do homoseksulaności...Dobrze, że nie co drugi...


/5.02.2013/ Niemiecka prasa zajęła się debatą w Polsce o związkach homoseksualnych Jedna z niemieckich gazet pisała, że tematem jakim jest homoseksualizm w naszym kraju interesują się liczni. Debata dzieli Polaków – według Süddeutsche Zeitung. Wspomniany dziennik donosi, że podczas gdy polski Sejm  obradował na temat związków partnerskich to rósł opór w kręgach konserwatywnych i kościelnych Natomiast społeczeństwo polskie staje się coraz bardziej otwarte na tego rodzaju związki. Niemcy jak zwykle odnotowują bardzo chętnie wszelki opór kościoła katolickiego – tak i tym razem to było bardzo łatwo zauważyć.


As Parlament in Warschau eröffnete am Mittwoch die Beratungen über die Einführung einer "eingetragenen Lebenspartnerschaft" für homosexuelle Paare. Für Kardinal Nycz ist es ein quasi teuflischer Plan. "Jeder Versuch, Lebenspartnerschaften einschließlich homosexueller Beziehungen, mit Ehen gleichzusetzen, ist jämmerlich", erklärte er der katholischen polnischen Nachrichtenagentur KAI.”

źródło: „Süddeusche Zeitung“ z 24.01.2013.


Jest tu mowa o tym, że kardynał Nycz uważa plan równouprawnia związków par homoseksualnych z małżeństwami za iście szatański. Nie trudno się domyślić, po czyjej stronie leży tu sympatia.,. Bynajmniej nie po stronie zwolenników tradycyjnego modelu rodziny.

Kardynał Nycz i Kościół katolicki pospołu z konserwatywną prawicą odrywają rolę negatywnego bohatera, są tymi czarnymi charakterami Stoją oni na drodze homoseksualizmowi.
Für die Politiker ist sie schon seit längerem ein Thema. Einen besonderen Akzent setzte im Oktober 2011 der exzentrische Anti-Politiker Janusz Palikot, als er mit seiner neuen radikalliberalen Partei auf Anhieb zehn Prozent erlangte. Mit ihm zogen erstmals ein Schwulen-Aktivist, eine Feministin und eine Transsexuelle ins Parlament ein, inzwischen hat sich ein zweiter Abgeordneter öffentlich zu seiner Homosexualität bekannt. Palikots antiklerikaler Furor markierte eine Zäsur, natürlich tritt er auch für die Schwulen-Ehe ein””.

źródło: „Süddeusche Zeitung“ z 24.01.2013


Co ciekawe w powyższym fragmencie pada stwierdzenie, że drugi parlamentarzysta przyznał się do homosekualności.  Dobrze, że nie co drugi..

001 all you need is love
bielizna bestsellery w diores.pl
220812 sym_pani_750x100 Image Banner 750 x 100
190412_tauriworld_pl 300x300 Image Banner 300 x 300
reklama
reklama
reklama
reklama