Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Niemcy: politycy wstrząśnięci zabójstwem Adamowicza

/14.01.2019/Zabójstwo prezydenta Gdańska odbiło się szerokim echem w Niemczech. Czołowi politycy przekazują wyrazy współczucia.
Wicekanclerz Niemiec i minister finansów Olaf Scholz napisał na Twitterze, że jest dogłębnie wstrząśnięty zabójstwem Adamowicza. „Prezydent Gdańska padł ofiarą tchórzliwego ataku. Gdańsk traci uzdolnionego prezydenta, Polska wspaniałego polityka, a Europa zdeklarowanego Europejczyka. Jestem bardzo smutny” – czytamy.
"Był przykładem"
Do tragedii w Gdańsku odniosła się także szefowa współrządzącej Niemcami partii SPD Andrea Nahles, która napisała na Twitterze:  „Jestem dogłębnie wstrząśnięta śmiercią Pawła Adamowicza. Był zdeklarowanym Europejczykiem opowiadającym się za tolerancją i otwartością na świat. Był przykładem dla nas wszystkich. W tym trudnym czasie jestem myślami z jego bliskimi i przyjaciółmi”.
reklama

Manuel Sarrazin – szef niemiecko-polskiej grupy parlamentarnej w Bundestagu napisał z kolei: „Zabójstwo Pawła Adamowicza wywołuje u mnie smutek i wściekłość. Będzie go brakowało, jego miastu, jego krajowi i jego Unii Europejskiej. Jego życiowy dorobek i jego miasto pozostaną inspiracją dla mnie i dla przyjaźni polsko-niemieckiej”.
Księga kondolencyjna w Bremie
W ratuszu Bremy – miasta partnerskiego Gdańska – zostanie jutro wystawiona księga kondolencyjna. Burmistrz Carsten Sieling napisał, że jest głęboko wstrząśnięty tym „okropnym i bezsensownym czynem”. Sieling dodał, że „Paweł Adamowicz opowiadał się za otwartą na świat, liberalną Polską, za porozumieniem narodów w Europie, za otwartym i tolerancyjnym społeczeństwem, społeczeństwem praw obywatelskich”.
Informacja o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza pojawiła się jako informacja z ostatniej chwili w największych niemieckich mediach. Przez wiele godzin była główną wiadomością na portalach informacyjnych.reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.