Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
W grudniu z Wrocławia pojedziemy do Wiednia

/25.10.2018/ W grudniu br. Wrocław zyska codzienne połączenie kolejowe z Wiedniem i Berlinem. Pierwszy pociąg EuroNight Metropol z Dworca Głównego odjedzie po zmianie rozkładu jazdy - w niedzielę 9 grudnia o godz. 23.05.
Dotychczas  pociąg EN Metropol z Wiednia do Berlina omijał Polskę jeżdżąc m.in. przez Pragę i Drezno. Dzięki zmianie trasy, od 9 grudnia 2018 r. Wrocław zyska bezpośrednie połączenie kolejowe z Wiedniem. Pociąg do stolicy Austrii będzie odjeżdżał codziennie o godz. 22.51. Na miejsce dojedzie rano o godz. 7. Podróż zajmie 8 godzin i 9 minut. Również w nocy będzie kursował pociąg powrotny. Z wiedeńskiego dworca głównego
reklama
odjedzie o godz. 22.10, by we Wrocławiu pojawić się o godz. 5.05 po niecałych 7 godzinach. Z całą pewnością to połączenie otworzy Wrocław na południe Europy i być może sprawi, że do stolicy Dolnego Ślaska przybywać będzie więcej niż teraz obywateli Austrii.
EN Metropol dowiezie nas również do Berlina. Co prawda, w weekendy kursuje "Pociąg do kultury", ale on dojeżdża jedynie do położonej na wschód od centrum stacji Lichtenberg. I nie ma co ukrywać, że jego rozkład dostosowany jest przede wszystkim dla niemieckich turystów - z Wrocławia odjeżdża wieczorem, a z Berlina rano. Dlatego dla Wrocławian nie był specjalnie atrakcyjny, raczej zgodnie z porzekadłem „na bezrybiu – to nawet rak ryba”. Skład austriackich kolei z Wrocławia do Berlina będzie odjeżdżał o godz. 5.10 i na miejscu pojawi się o godz. 9.16. W drogę powrotną wyruszy o godz. 18.41, a do Wrocławia dojedzie o godz. 22.46. Na Dolnym Śląsku pociąg EN Metropol zatrzyma się jeszcze w Głogowie.
Źródło: Gazeta Wrocławska
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.