POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Wieczór wyborczy w Ambasadzie Niemiec


/26.09.2013/ 22 września Niemcy odbyły się w Niemczech wybory do Bundestagu osiemnastej kadencji. Z tej okazji w Ambasadzie Niemiec odbył się wieczór wyborczy, podczas którego wspólnie z Państwem śledziliśmy sondażowe wyniki głosowania. W naszym wieczorze wzięło udział ponad 200 gości z Polski i z Niemiec.

Wstępny rezultat wyborów do parlamentu skomentowali polscy i niemieccy dziennikarze oraz eksperci. W debacie prowadzonej przez niemiecką dziennikarkę Sabine Adler (Deutschlandfunk) udział wzięli: Adam Krzemiński („Polityka”), Janusz Reiter (Centrum Stosunków Międzynarodowych), Konrad Schuller („FAZ”), Wawrzyniec Smoczyński („Polityka”) oraz Ambasador Niemiec Rüdiger Freiherr von Fritsch.

reklama

„Wyniki wyborów do Bundestagu są dobre dla doskonałych stosunków polsko-niemieckich. Dla nowego rządu federalnego, wszystko jedno w jakim ostatecznie będzie on kształcie, nasze bilateralne stosunki będą miały w dalszym ciągu priorytetowe znaczenie. Polska jest i pozostanie jednym z naszych kluczowych partnerów w Unii Europejskiej”  – skomentował Ambasador von Fritsch.


Źródło: strona inernetowa Ambsady RFN w Polsce: http://www.warschau.diplo.de/Vertretung/warschau/pl/AKTUELLES/Wahlabend.html


DE_120612 d4e_banner_300x250 Image Banner 300 x 250
street fashion online
Halfpricesale FR 120x600