Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Pod koniec września odkryto cztery nieszczelności w gazociągach Nord Stream 1 i 2 po wybuchach w pobliżu bałtyckiej wyspy Bornholm, w tym dwa w wyłącznych strefach ekonomicznych Danii i Szwecji. Sabotaż zakładają między innymi UE i NATO. Same Niemcy są bardzo ostrożne w użyciu tego sformułowania, wobec wybuchów na Nord Stream. Obie podwójne nici biegną z Rosji do Lubmina w północno-wschodnich Niemczech.

Nord Stream AG ogłosił w zeszłym tygodniu dochodzenie w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej  WSE. Natomiast  brakowało zgody na badania i ocenę szkód w duńskiej WSE.

Berlin budując Nord Stream pomimo sprzeciwu wielu państw europejskich ściągnął poważne niebezpieczeństwo na cały basem Morza Bałtyckiego. Obecnie rury gazociągu Putina i Niemiec służą do podwyższania, y ka wysokiego napięcia międzynarodowego i tworzą pretekst dla moskiewskiej propagandy aby oskarżać o to państwa UE i USA Nie wspominając już nawet o tym, że wybuchy na dnie Bałtyku są obciążeniem dla środowiska naturalnego. Gdyby nie polityka Berlina i ślepe dążenie do budowy tej problematycznej inwestycji jaką jest niewątpliwie Nord Stream, tego wszystkiego można było uniknąć.

Źródło: https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/nord-stream-1-roehre-auf-rund-250-metern-laenge-zerstoert-18432197.html

Frankfurter Allgemeine Zeitung:  Rura  gazociągu Nord Stream 1 została zniszczona na długości około 250 metrów

(02.11.2022)Frankfurter Allgemeine Zeitung powołując się na  operatora piszę, że rura  gazociągu Nord Stream 1 do Morza Bałtyckiego została zniszczona na długości około 250 metrów. Według wstępnych wyników badań na dnie morskim znajdują się dwa kratery, każdy o głębokości od trzech do pięciu metrów. Informacja na jaką powołuje się znana niemiecka gazeta pochodzi od spółki Nord Stream AG. Kratery są oddalone od siebie o około 248 metrów. Odcinek linii 1 podwójnej linii pomiędzy nimi został zniszczony. 

GOSPODARKA

reklama
reklama
reklama