Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Pożar katedry Notre Dame nie schodzi z czołówek mediów na całym świecie


/16.04.2019/ Pożar, który w poniedziałek o godz. 18.50 wybuchł w katedrze Notre Dame, został opanowany dopiero we wtorek przed godziną 4.00 nad ranem. Ogień ciągle jest, ale jak twierdzą służby -znajduje się pod kontrolą. Rozległy pożar strawił głównie dach katedry i remontowaną iglicę, która runęła wczoraj przed 20.00. Strażacy uratowali główne dzwonnice oraz mury zewnętrzne przed zawaleniem. Nic nie pozostało natomiast z dębowego obelkowania dachu świątyni. Papież Franciszek zapewnił Francję, francuskich katolików i Paryżan o swoich modlitwach.
Pożar katedry Notre Dame nie schodzi z czołówek mediów na całym świecie. - Wraz z pożarem, który strawił słynną katedrę Notre Dame, Paryż stracił kawałek swojej duszy - ocenia we wtorek "Washington Post". "Financial Times" pisze zaś o "kulturowej katastrofie z niewieloma precedensami w czasie pokoju". Z kolei Polska Misja Katolicka we Francji w wypowiedzi dla IAR informuje, że kopia Ikony Jasnogórskiej w katedrze Notre Dame nie została uszkodzona.


Źródło: www.fakty.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot.Youtobe