Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Ostrzał niemieckiego konsulatu to tylko część zmasowanych rosyjskich ataków wczesnym poniedziałkowym rankiem. Oprócz celów w Kijowie, trafiono także inne ukraińskie miasta, takie jak Lwów czy Dniepr; dodatkowo skupiono się na infrastrukturze krytycznej, takiej jak elektrownie.

Burmistrz Lwowa powiedział, że ataki rakietowe spowodowały brak prądu i zamknięto elektrownie cieplne tego miasta na zachodzie Ukrainy. Obecnie nie ma ciepłej wody. Jak informują niemieckie gazety, rakieta Putina

uderzyła także w elektrownie w Charkowie, przez co w kilku częściach miasta nie było elektryczności ani ciepłej wody.

Jak piszą niemieckie gazety na prośbę Wołodymyra Żełeńskiego odbędzie się specjalne spotkanie państw G-7 na temat sytuacji na Ukrainie po rosyjskich atakach na Ukrainę. W rozmowie z prezydentem Francji Macronem ukraiński prezydent mówił o koniecznych reakcjach – zarówno na arenie międzynarodowej, jak iw Europie. Z kolei rzecznik niemieckiego rządu Steffen Hebestreit w poniedziałek w Berlinie powiedział: „„Rozmawialiśmy o wzmocnieniu naszej obrony przeciwlotniczej, o potrzebie twardej europejskiej i międzynarodowej reakcji oraz zwiększonej presji na Rosję” w obliczu niedawnych rosyjskich ataków, napisał Żelensykj. Wezwał do zwołania nadzwyczajnego spotkania krajów G-7, które teraz odbędzie się: Siedem wiodących krajów uprzemysłowionych planuje konsultacje w sprawie wojny na Ukrainie we wtorek po południu”.

Rosyjski reżim staje się coraz bardzie agresywny. Nawet znanych z cichego sprzyjania państwu Putina Niemiec, krwawa zemsta Rosjan za częściowe zniszczenie mostu na Krymie spotyka się z  coraz mocniejszym potępieniem. Uderzenie Rosjan w niemiecki konsulat w Kijowie odbiło się głośnym echem u naszych zachodnich sąsiadów.   

  


Źródło: https://www.bild.de,  https://www.welt.de,

Rosyjskie pociski uderzyły w sekcję wizową niemieckiego konsulatu w Kijowie. Rzecznik rządu Niemiec o pilnym zwołaniu G-7

(10.10.2022)Niemieckie gazety piszą o fali terroru, jaką reżim moskiewski rozpętał w ostatnich godzinach, przeciwko Ukraińcom. Ma to być krwawa rosyjska zemsta – jak pisał Bild - za częściowe zniszczenie mostu na Krymie. Według doniesień  medialnych sekcja wizowa niemieckiego konsulatu została trafiona podczas ciężkich rosyjskich ataków na Kijów. Były prezes Fundacji Bölla w Kijowie, Sergej Sumlenny, zamieścił zdjęcia na Twitterze i napisał do kanclerza Olafa Scholza (64 l., SPD) i minister spraw zagranicznych Annaleny Baerbock (41 l., Zieloni): Czy nie zechcieli by wysłać kilka czołgów Leopard i sprawdzić sytuację na miejscu.

POLITYKA

reklama
reklama