POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  

Minister spraw zagranicznych RFN o konflikcie w Mali

Niemcy nie będę umierać za Mali


/16.01.2013/ Niemiecki minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle wypowiedział się na temat konfliktu w Mali. Powiedział między innymi, że Niemcy nie powinni dopuścić do upadku tego afrykańskiego państwa.

"Wir Europäer und auch Deutschland haben kein Interesse daran, dass Mali zerfällt und eine neue Hochburg des Terrorismus entsteht."

"My Europejczycy i nawet Niemcy nie mają żadnego interesu w, że Mali rozpada się i powstaje Nowa twierdza terroryzmu.”

Westerwelle powiedział, że nie powinniśmy pozwolić na to aby islamiści opanowali ten kraj. Dodał, że rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Francji na ten temat. Westerwelle powiedział, że Niemcy nie wezmą udziału zbrojnego w wojnie, nie wyślą tam też oddziałów bojowych. Pomogą Francuzom na innych polach, na przykład przy logistyce, czy udzielą pomocy medycznej.

Westerwelle nie obawia się przy tym, że Mali podzieli los Afganistanu, gdzie konflikt z radykalnymi islamistami trwa już od wielu lat i końca jego nie widać.W jednym z komentarzy na portalu Facebook internauta podpisujący się Semir Kunic   napisał „Ja Guido das hast Du Recht!!!Wenn du jetzt noch den Mut hättest die Saudische Regierung anzuprangern. Die die den Terrorismus fördern, dann wärest du ja fast Glaubhat”. Masz dość tak Guido! Jeśli po prostu maiłąbyśł odwagę potępić rząd Arabii Saudyjskiej. Który wspiera terroryzm, to byłbyś prawie wiarygodny. (Przetłumaczone przez Bing ) .

Niemcy w ostatnim czasie planują sprzedać za grube miliony euro sprzęt wojskowy dla  reżimu w Arabii Saudyjskiej. I nie przeszkadza im to, że w tym kraju łamane są prawa człowieka i nie ma mowy o spełnianiu standardów demokratycznych. Tu sprawdza się stara jak świat zasada, że dla nas wygodne reżimy są ok, a „nie nasze” to wszystko co złe.

080113 Mailing
Halfpricesale DE 120x600
street fashion online
reklama
reklama
reklama
reklama