Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(18.11.2021)Berliner Zeitung opublikował artykuł o sytuacji na polsko -białoruskiej granicy.  Niemiecka gazeta pisała, że to Aleksandr Łukaszenka, jest  krytykowany za to, że to on odpowiada za doprowadzenie ludzi do tej rozpaczliwej sytuacji, jaką mamy na granicy Polski z Białorusią. Unia Europejską oskarża „ostatniego dyktatora Europy” między innymi o to, że „zezwala” na przylatywanie migrantów z regionów objętych kryzysem i popycha ich w kierunku polskiej granicy. „Berliner Zeitung” nie ma co do tego wątpliwości, że Łukaszenka robi to w celu wywarcia presji na Europę. Dziennik pisze, że uważa się, iż Łukaszenka próbuje się zemścić za sankcje nałożone przez UE za tłumienie społeczeństwa obywatelskiego i opozycji na Białorusi.

„Berliner Zeitung“: „Ostatni dyktator Europy” doprowadził ludzi do  rozpaczliwej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy

BZ:Aleksandr Łukaszenka, jest odpowiada za doprowadzenie ludzi do rozpaczliwej sytuacji.

POLITYKA - ZAGRANICA-PRASA

Jednak również obrywa się i stornie polskiej. Gazeta pisze, ze we wtorek polskie siły bezpieczeństwa użyły armatek wodnych przeciwko „osobom próbującym przebić się przez obiekt graniczny w kierunku UE”. Nie ma ani słowa o tym, że agresywni imigranci próbowali siłowo wedrzeć się na stronę polską, czy też o tym, że dopuszczali się ataków przemocy, łącznie z tym, że wielu obrońców polskich granic poważnie ranili. Natomiast czytamy tylko o tym, że wielu z  imigrantów, wróciło później do swojego pierwotnego obozu w lesie. Gazeta powołała się na stronę polską, która szacowała, że było to o około 2000 osób. „Berliner Zeitung” powołał się też na rządowa białoruską agencję Belta, która opublikowała zdjęcia migrantów, którzy próbowali chronić się przed zimnem przy ogniskach na świeżym powietrzu w temperaturach zbliżonych do punktu zamarzania- jak napisał niemiecki dziennik.Źródło: https://www.berliner-zeitung.de


reklama

Z a p r o s z e n i e

dla wszystkich miłośników dobrej prozy na wyjątkowe spotkanie z Krzysztofem Tokarzem  autorem książki

RENN

Breslau miasto złota i miłości

KIEDY: 24.11.2021 (środa)  godz. 17:30-19:00

GDZIE: restauracja IBERICO,

ul. Wita Stwosza 55 (okolice Rynku) we Wrocławiu

Udział w wydarzeniu bezpłatny, należy jedynie zgłosić swoje przybycie  pisząc pod adres e-mail: renninfo@interia.pl. Ilość miejsc ograniczona,  decyduje kolejność zgłoszeń.
Na spotkaniu przestrzegamy zaleceń  związanych z obostrzeniami covidowymi.

reklama