Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(11.03.2022)Niemcy najwyraźniej stoją okrakiem. Nadal chcą być prymusem demokracji i wzorcem wartości europejskich. Nawet jak w rzeczywistości były przez długie lata państwem pro putinowskim, to słynne wystąpienie Scholza w Budnestagu, miało ten wizerunek zakryć. Jednak nie wystarczy rzucić mediom na pożarcie byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera, aby odtrąbić sukces. Dziennik „Rzeczpospolita” napisał, że banki i zarządzający aktywami dołączyli do wielu innych zachodnich firm, które wycofują się z Rosji po serii sankcji nałożonych na ten kraj przez społeczność międzynarodową. Ale nie Deutsche Bank. Jeszcze bardziej   kuriozalnie brzmi wypowiedź dyrektora Deutsche Bank, który usprawiedliwiał dalsze robienie interesów z Rosją Putina.

Deutsche Bank powołując się na „wartości” pozostaje w Rosji Putina

Niedawno kanclerz Scholz powiedział, że Niemcy nie poprą sankcji na gaz i ropę z Rosji. Wtórował mu premier Saksonii. „Rzeczpospolita” pisze o tym, że Deutsche Bank nie chce zerwać z Rosją. Inwestorzy oburzeni.

GOSPODARKA

Odpowiedź brzmi, że to byłoby to sprzeczne z naszymi wartościami” – powiedział dyrektor generalny Christian Sewing - cytowany przez "Rzeczpospolitą". Tyle, że  pozostając w Rosji, największy niemiecki bank „jest w całkowitej sprzeczności z międzynarodową społecznością biznesową i spowoduje to zarówno protesty, utratę reputacji i relacji biznesowych na Zachodzie” - mówi jeden przedstawicieli świata biznesu i bankowości. Cytowany przez polski opiniotwórczy dziennik Tim Ash, starszy strateg rządowy na rynkach wschodzących w BlueBay Asset Management, powiedział, że to co robi Deutsche Bank to „po prostu za mało”.
Przypomnijmy, że duże banki z Wall Street w tym tygodniu poinformowały, że opuszczają rosyjski rynek. Goldman Sachs Group i JPMorgan Chase jako pierwsze amerykańskie banki zawiesiły działalność w Rosji. Jeśli chodzi o wartości na które się powoływał dyrektor Deutsche Bank, to ci z Goldman Sachs, JPM Morgan i inne banki, które nie chcą wspomagać w prowadzeniu wojny Putina, wycofały się z Rosji – miały jak widać “wartości” na nieco na innym poziomie, niż te, kóre prezentuje swoją pro putinowską postawą niemiecki bank.Źródło: https://www.rp.pl/banki/art35847171-deutsche-bank-nie-chce-zerwac-z-rosja-inwestorzy-oburzeni


reklama
reklama