Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Portal RTL powołując się na rzecznika policji pisze, że tuż po godzinie 18 funkcjonariusze zastrzelili 30-latka w pobliżu dworca kolejowego w Ansbach. Mężczyzna zaatakował nożem kilku przechodniów, co najmniej dwie osoby zostały ranne, ale ich życie nie jest zagrożone.

Według niemieckiej policji kilku zaalarmowanym patrolom udało się zatrzymać mężczyznę. Kiedy napastnik  zaatakował funkcjonariuszy, doszło do „użycia przez policję broni palnej”. Napastnik zginął na miejscu. „Możemy potwierdzić, że mężczyzna podobno kilkakrotnie wołał „Allahu Akbar” – powiedział Michael Konrad, rzecznik policji w Środkowej Frankonii, w czwartek wieczorem cytowany przez www.rtl.de.


Źródło: https://www.rtl.de/cms/ansbach-30-jaehriger-attackiert-menschen-mit-messer-polizei-erschiesst-angreifer-5005960.html


Niemcy- Ansbach: 30-latek zaatakował nożami z okrzykiem na ustach „Allahu Akbar”

(09.09.2022) Jak informuje interentowy portal RTL alarm po ataku w Ansbach! W czwartek wieczorem (8 września br.) mężczyzna zaatakował nożem kilka osób w pobliżu dworca kolejowego. Niemiecka policja zdołała posrzeliła naastnika. 30-latek został śmiertelnie ranny. Śledczy sprawdzają, czy czyn był motywowany islamizmem, czy terroryzmem, ponieważ według świadków sprawca wykrzyknął przed tym aktem terrorystycznym „Allahu Akbar” („Bóg jest wielki”).

SPOŁECZEŃSTWO

reklama
reklama