Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Wielotysięczne manifestacje przeciwko ustawie 447. Embargo w głównych mediach/13.05.2019/Wielotysięczne demonstracje przeciwko kontrowersyjnej i antypolskiej ustawie 447 miały miejsce w Warszawie, Waszyngtonie i wielu innych miejscach. Polacy w kraju i Polonia w Stanach Zjednoczonych zaprotestowała przeciwko żydowskim roszczeniom i tzw. ustawie o zwrocie mienia żydowskiego, pozbawionego spadkobierców. Nie ulega wątpliwości, że roszczenia żydowskie poparte przez kontrowersyjną ustawę 447 - to jedno z największych zagrożeń obecnie dla bezpieczeństwa ekonomicznego i politycznego Polski. Ulicami Warszawy przeszedł wielki marsz Stop 447. Za granicą Polonia protestowała m.in. w Waszyngtonie. Ale nie tylko. Polonia protestowała również


w Chicago i wielu innych miejscach. Zgromadzeni  skrytykowali politykę amerykańskich władz, które - w ramach ustawy S. 447 - wspierają odzyskiwanie mienia żydowskiego. Również nie obyło się bez krytyki środowisk żydowskich, które zachowują się nieprzyjaźnie wobec Polski. Polacy wyrażali także żal z powodu, ich zdaniem, zbyt małej aktywności polskich polityków na tym polu. Uważają, że polscy politycy robią zbyt mało, aby obronić kraj przed poważnym zagrożeniem, jakim są żydowskie roszczenia. Zmowa milczenia mediów głównego nurtu w Polsce, zarówno tych związanych z rządem jak i z opozycją – stała się faktem. Cenzura, a raczej embargo na informowanie opinii publicznej o protestach przeciwko ustawie 447 do końca nie spełniło swojej roli. Obnażyło za to uległość mediów głównego nurtu od swoich dysponentów politycznych. Pokazało. że główne media w Polsce są posłuszne politykom, a swoich słuchaczy, widzów i czytelników nie traktują zbyt serio. Wielotysięczne protesty nie przeszły jednak niezauważone - jakby życzyli sobie tego mocodawcy. Na pewno nie były  ostatnie przeciwko złej i antypolskiej ustawie.

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Screen Youtobue. Protest Polonii przed Białym Domem w Waszyngtonie
reklama
Fot. Screen Youtobue. Protest Polonii w Chicago