Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

"Bardzo proszę wszystkich wierzących w Polsce o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI. Niech Pan da mu siłę i moc w tym trudnym czasie cierpienia i choroby" - poprosił na Twitterze przewodnicy episkopatu abp. Stanisław Gądecki.

Monachijki dziennik Süddeutsche Zeitung przypomina, że  kościoły na całym świecie modlą się za chorego Benedykta XVI. Gazeta pisze o wielkiej sympatii dla emerytowanego papieża na całym świecie.

W Süddeutsche Zeitung czytamy, że w wielu częściach świata ludzie, a przede wszystkim zwierzchnicy duchowi upamiętnili byłego papieża: od arcybiskupa Sao Paulo, przez kardynałów z Waszyngtonu i Bostonu, po archidiecezję rzymską, która przewodniczyła Benedyktowi za jego czasów jako papieża.

Według Stolicy Apostolskiej, związany z wiekiem stan zdrowia Benedykta uległ ostatnio pogorszeniu; agencja informacyjna Ansa poinformowała, że   95-latek od kilku dni miał problemy z oddychaniem. Inne media donoszą o kłopotach z wydolnością nerek. Watykan  oświadczył, że sytuacja jest „pod kontrolą” i że Benedykt jest stale monitorowany przez lekarzy. Według doniesień nie chciał jednak zostać przewieziony do szpitala.

W Ogrodach Watykańskich nad Benedyktem czuwa jego najbliższy powiernik abp Georg Gänswein - informuje niemiecki "Bild". 

Źródło:  https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-benedykt-xvi-niemiecki-i-polski-episkopat-prosza-o-modlitwe-,nId,6501882#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome,  https://www.sueddeutsche.de/politik/kirche-kirchen-weltweit-beten-fuer-kranken-benedikt-xvi-dpa.urn-newsml-dpa-com-20090101-221229-99-40832, www.bild.de


Niemiecki i Polski Episkopat proszą o modlitwę za Benedykta XVI

(29.12.2022) Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec Georg Baetzing wezwał wiernych o modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta XVI. Również przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował w mediach społecznościowych o modlitwę za chorego Benedykta XVI. Niemiecki i Polski Episkopat proszą o modlitwę za papieża seniora Benedykt XVI. "Przyłączam się do wezwania do modlitwy papieża Franciszka. Moje myśli są z papieżem emerytem. Wzywam wiernych w Niemczech do modlitwy za Benedykta XVI" - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec Georg Baetzing na Twitterze.

SPOŁECZEŃSTWO

reklama
reklama