Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Elektryczne hulajnogi Mercedesa i BMW wkrótce już w Polsce?

/27.02.2019/ Na to wygląda, że elektryczne jednoślady pożyczane na minuty zaleją ulice naszych miast. Ma to się stać w ciągu paru miesięcy. Usługi podobne do tych oferowanych dziś przez firmę Lime wprowadzi kilku kolejnych operatorów. Ten rynek to  smakowity kasek, ma być wart  wart ok. 600 mln dol. Boom na hulajnogi dotarł również do Polski. W trzech polskich miastach można wypożyczyć 3 tys. takich jednośladów Tyle, że na wakacjach może być ich co najmniej 12 tys. Tak liczbę podaje „Rzeczpospolita”.
Do Warszawy, Wrocławia i Poznania w październiku ubiegłego roku jako pierwszy wprowadził  usługę jazdy na elektrycznej hulajnodze amerykański startup Lime. Z doniesień
„Rzeczpospolitej” wynika, że Polskę na celownik wziął m.in. producent mercedesów i właściciel aplikacji taksówkowej mytaxi – Daimler. Niemiecki koncern od kilku miesięcy testuje już wynajem hulajnóg w Lizbonie. Usługa o nazwie Hive ma wejść do innych europejskich metropolii. Na liście jest ponad 90 miast, w których pojawią się hulajnogi od Daimlera. W planach jest też Warszawa. Elektryczne pojazdy prawdopodobnie zawitają do stolicy przed wakacjami. Ale już nie pod marką Hive. W zeszłym tygodniu niemiecki koncern ogłosił bowiem, że w segmencie tzw. mobilności miejskiej łączy siły z BMW i razem – pod logo Free Now. Zaoferują oni między innymi współdzielone elektryczne jednoślady.
Ale to nie tylko sam  przysłowiowy „miód”. Na przykład we Wrocławiu jest spory problem z „parkowaniem” jednośladów. Nie rzadko zaśmiecają chodniki i tarasują przejścia. Walające się byle gdzie hulajnogi są utrapieniem również dla ludzi słabo lub niewidomych.
Źródło: www.moto.rp.pl
Czytaj także:
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. FotOMiejsca FM