Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Niemcy pytają o bezpieczeństwo swoich escape roomów
/09.01.2019/ Po tragedii w Polsce, gdzie w pożarze escape roomu zginęło pięć nastolatek, Niemcy pytają o zabezpieczenia takich miejsc w ich kraju. Straż pożarna uspokaja.
Tragedia w Koszalinie odbiła się w Niemczech szerokim echem. Informowały o niej największe media. Jednocześnie pojawiły się pytania o standardy przeciwpożarowe niemieckich escape roomów, które są bardzo popularną formą rozrywki. Jak wyliczał dziennik „Bild", w całym kraju działa ok. 600 escape roomów, w samym landzie Nadrenia Północna-Westfalia prawie 140. Są one często rezerwowane na imprezy firmowe, urodziny czy wieczory kawalerskie.
Niemiecka straż pożarna uspokaja, że tragedia taka jak w Koszalinie nie powinna zdarzyć się w Niemczech. Wszystkie escape roomy w tym kraju mają bowiem opracowane indywidualne plany ewakuacji i zabezpieczenia przeciwpożarowego.
reklama

Rygorystyczne przepisy
Michael Bierhahn z organizacji Live Escape and Adventure Games, zrzeszającej operatorów escape roomów w Niemczech, powiedział telewizji WDR, że obowiązują ich bardzo rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa. Obsługa cały czas obserwuje i słyszy uczestników gry i w każdej chwili może ich uwolnić. Poza tym, w każdym escape roomie znajdują się przyciski awaryjne, za pomocą których uczestnicy mogą zawsze otworzyć drzwi. „Sytuacja w której ludzie są zamknięci i nie mogą wyjść, gdy się pali albo że nie ma żadnych przepisów przeciwpożarowych, jest w Niemczech nie do pomyślenia” – dodał.


reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.