Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

W fabryce LG Energy Solution produkowane są baterie litowo-jonowe do autu elektrycznych dla różnych marek. Baterie produkowane pod Wrocławiem trafiają do aut takich marek jak m.in. Volkswagen, Honda, marek koncernów Generale Motors czy Stellantis. Całe linie produkcyjne dedykowane są konkretnym markom. W zaledwie kilka lat LG Energy Solution stał się światowym liderem dostarczającym baterie litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych, ale nie tylko. Innymi gałęziami dystrybucji są tu również produkty IT i elektronarzędzia oraz systemy magazynowania energii.

W LG Energy Solution Wrocław pracuje ponad 10 tys. osób; firma jest największym prywatnym pracodawcą w regionie i wciąż prowadzi rekrutację pracowników. LG Energy Solution ogłosiło wyniki finansowe za trzeci kwartał 2022 roku. Odnotowano 25,5 mld złotych skonsolidowanych przychodów i 1,75 mld złotych zysku operacyjnego. To najwyższy kwartalny wynik w historii.


Największa fabryka baterii do aut elektrycznych w Europie znajduje się pod Wrocławiem

(27.10.2022) Największa fabryka baterii do aut elektrycznych w Europie znajduje się w Biskupicach Podgórnych w gminie Kobierzyce, kilkanaście kilometrów od Wrocławia. Zakład zajmuje powierzchnię ponad 100 hektarów. W budowę fabryki baterii litowo-jonowych zainwestowano do tej pory 3,2 mld euro. Produkcję rozpoczęto tam w 2017 r. Dziś fabryka osiąga 1,75 miliarda złotych zysku.

GOSPODARKA

reklama
reklama
reklama