POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Niemcy nie włączą się militarnie w konflikt w Syrii


/28.08.2013/ Minister w rządzie Angeli Merkel Dirk Niebel z FDP wykluczył udział niemieckich sił zbrojnych w ewentualny konflikt w Syrii. Zapowiedział poparcie dla sił walczących z reżimem prezydenta Syrii Baschara al-Assada. Jednak tylko polityczne, a nie wojskowe. W wypowiedzi dla „Stuttgarter Zeitung” niemiecki minister federalny nazwał użycie gazu wobec ludności aktem zbrodniczym przeciwko ludzkości. Opowiedział się również za tym, aby ten czyn nie pozostał bez konsekwencji.

Dość niejasna postawa Niemiec w tej kwestii tutaj objawia się w pełnej okazałości. Z jednej strony Niebel mówi, że nie jest konieczną militarna interwencja. Polityk FDP powiedział, że Republika Federalna i jego partia stoją na stanowisku, że nie może być mowy o militarnym angażowaniu bez międzynarodowego mandatu w postaci uchwały ONZ. Niebel przyznaje jednocześnie, iż w w przypadku użycia gazu – może być uzasadnienie dla militarnej akcji przeciwko Assadowi.

reklama
Polityk FDP wykluczył w wypowiedzi dla Die Welt aktywną militarną akcję Niemiec w Syrii. Twierdził nawet wprost, iż on nie widzi takiej możliwości, aby Bundeswehra była aktywna w Syrii. Opowiadał się za dalszymi politycznymi wysiłkami w celu znalezienia optymalnego rozwiązania dla konflikty syryjskiego. Niebel skrytykował Rosję i Chiny za blokowania w Radzie Bezpieczeństwa rozwiązań zaistniałej sytuacji. Powiedział, że zmiana postawy Rosji  i Chin jest konieczna do znalezienia rozwiązania. Nawet tego politycznego.

 


210613 tanktegoed-PL-sli-500x500 Image Banner 500 x 500
back_to_school 2013-08-01_KG_provident_szkola_banner_750x100 Image Banner 750 x 100
Animated Sale New - 125x125